Maigret w portowej kafejce

Cykl: Komisarz Maigret (tom 9)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Au rendez-vous des Terre-Neuves

Takiego rejsu nawet najstarsi marynarze nie pamiętali. Ładownie trałowca „Ocean”, który odławiał dorsze u wybrzeży Nowej Fundlandii, wypełniały gnijące ryby, a kapitan statku po kilku godzinach od przybicia do portu został znaleziony martwy w portowym basenie. Miejscowa policja uznała, że to morderstwo, i aresztowała młodego radiotelegrafistę, Pierre'a Le Clinche'a. Zrozpaczona narzeczona chłopaka, nie wierząc w jego winę, zwróciła się za pośrednictwem znajomego o pomoc do Maigreta. Komisarz zmienił swoje wakacyjne plany i przyjechał z żoną do Fecamp, by rozwiązać tajemnicę śmierci kapitana. Przeczuwając, że .ludzie morza niechętnie zdradzają szczurom lądowym swoje tajemnice, założył punkt obserwacyjny w portowej kafejce „Au Rendez-vous des Terre-Neuvas”.

Melania | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Szybko poszło, 120 stron to dość mało jak na kryminał. Książka taka sobie - rozwiązanie jest wzięte z rękawa. Ma uzasadnienie i mogło tak faktycznie być, ale sam czytelnik do tego nie dojdzie. Jednak książka naprawdę całkiem, całkiem. No, może lekko chaotyczna.

Worth | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Na przyjemne posiedzenie z kubkiem parującej herbaty. Zdecydowanie lepsze od każdego CSI. ;-)

Ziemowit | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017