Okładka książki Charmfall

papier
Nekocia
8 (1 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Protecting Chicago from the dark side of life can be an exhausting job, especially when you're in high school. So when the girls of St. Sophia's start gearing up for Sneak, their fall formal, Lily decides to take a break from fighting to get ready for the event. But when a Reaper unexpectedly crashes the party prep and Lily's firespell fails, she realizes that she has a much bigger problem than a full social calendar...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Alice | 2014-07-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Charmfall" to 3 część serii Mrocznej Elity. Jak na razie jest to ostatnia książka, a autorka nie zakomunikowała nic, co wskazywałoby na jej chęć do kontynuowania tejże ciekawej serii. Jednakże wciąż mam nadzieję (pewnie jak wszyscy inni czytelnicy), że będą kolejne części.

Uważam, że wszyscy jesteśmy nadal po piorunującym urokiem tejże sagi. Wskazuje na to niesłabnące zainteresowanie tymi książkami na różnych stronach internetowych, których niestety nie mogę wymienić z nazwy :) Mnie osobiście ta książka tak wciągnęła, że nawet w słoneczne i upalne wakacyjne dni pozostawałam w domu, tylko po to, aby przeczytać wszystko, każdą stronę, która na swój sposób była wyjątkowa. Czułam się jak w zaczarowanym świecie, do którego tylko ja mam dostęp, moje myśli wciąż i wciąż powracały do Chicago. Nawet przez chwilę tliła się we mnie iskierka nadziei, że może ja też jestem obdarzona talentem, który potrzebuje tylko katalizatora do ujawnienia się - niewielkiego smagnięcia czarem ognia :) ...

Roza12323 | 2015-01-18

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku