Jak doskonalić siebie i wywierać wpływ na życie innych

Tłumaczenie: Dorota Piotrowska
Wydawnictwo: StudioEMKA
Living an enriched life
Michał

Nasza postawa wobec życia jest ważniejsza od faktów, ważniejsza od czyjejś przeszłości, wykształcenia, posiadanych pieniędzy, życiowych okoliczności, poniesionych porażek, wyglądu, a nawet od talentów czy umiejętności. Każdego dnia mamy wybór dotyczący postawy, jaką przyjmujemy wobec wszystkiego, co nas w tym dniu spotyka. Nie zmienimy tego, co nieuniknione. Jedyne, co jesteśmy z stanie zrobić to wywierać wpływ na siebie samych.
Dale Carnegie

Dale Carnegie (1888–1955) mistrz słowa i nauczyciel życia, miłośnik i popularyzator wiedzy. Jego wykłady i publikacje od ponad 75 lat prowadzą miliony czytelników po szczeblach sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. W gabinecie Warrena Buffetta wisi tylko jeden dyplom - ukończenia szkolenia Dale Carnegie Training. Kiedy zmarł, redakcja „Washington Post” tak przedstawiła jego zasługi dla społeczeństwa: „Dale Carnegie nie rozwiązał żadnej z odwiecznych zagadek wszechświata. Pomógł jednak ludziom, być może bardziej niż ktokolwiek inny, zrozumieć, jak należy nawiązywać wartościowe relacje z innymi – a ta umiejętność wydaje się dziś nam najpotrzebniejsza.”

Któż nie chciałby jak najlepiej wykorzystać czasu, jaki został mu tutaj dany? Jedną trzecią tego czasu przesypiamy, przynajmniej jedną trzecią pracujemy i zajmujemy się rodziną, a jeśli mamy szczęście, resztę poświęcamy na rekreację, kulturę, rozwój duchowy czy zwykłe leniuchowanie. Zbyt wielu ludzi wiedzie nudne, bezbarwne życie, oddając się pracy, która nie daje im żadnej satysfakcji, a czas wolny trwoniąc na bezsensowne, bezproduktywne zajęcia.

Dzięki tej książce przyjrzysz się niektórym tego stanu rzeczy przyczynom i posiądziesz umiejętność omijania wymyślnych, codziennych pułapek, które przekreślają możliwość prowadzenia lepszego, bardziej produktywnego i bardziej satysfakcjonującego życia.

źródło opisu: www.studioemka.com.pl

źródło okładki: www.studioemka.com.pl

1. Książka bardzo motywująca i dosłownie zmieniająca myślenie na pozytywne.
2. Treść bardzo czarno-biała, często brak tu tej życiowej, prawdziwej, autentycznej szarości.
3. Mam wrażenie, że poradniki powinny mówić "jak", a nie tylko "co" zrobić/zmienić. W tej książce brakuje "jak".

Fashi | 2015-02-28
Przeczytana: styczeń 2015

Krótka książka z dużą ilością ciekawych informacji.

rabiqz | 2018-03-24
Przeczytana: 23 marca 2018

W porównaniu do innych pozycji, uważam, że jest to dosyć słaba książka.

Justyna | 2018-12-23
lewandowska26 | 2018-03-26