Czarna księga perswazji. Używaj NLP, by zdobyć wszystko, czego pragniesz

Okładka książki Czarna księga perswazji. Używaj NLP, by zdobyć wszystko, czego pragniesz Rintu Basu
Rintu Basu Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Persuasion Skills Black Book: Practical NLP Language Patterns for Getting The Response You Want
Helion
2011-01-01
2011-01-01
perswazja psychologia NLP

Książka ta jest niebezpieczna dla naszego komfortu psychicznego. Skierowana raczej do mało rozgarniętych akwizytorów z początku XX wieku, więc w zasadzie dla nikogo. Ale zacznę od początku.
Zaintrygowała mnie okładka i tytuł Czarna księga perswazji autorstwa Rintu Basu i to nieopacznie pchnęło mnie do tego nieudanego na każdej płaszczyźnie zakupu. Wpadłem w sprytne sidła zastawione przez Rintu Basu i polskie wydawnictwo, którzy naprawdę wiedzą jak skusić czytelnika do zakupu takiej miernoty.
Jeszcze nawet nie zacząłem czytać, a już poczułem się oszukany przez swoje oczekiwania, ponieważ owa "Czarna księga" była zaledwie niedużą pozycją o wymiarach 20,5x14cm. Zrozumiałem, że stałem się ofiarą manipulacji, bo przynajmniej dla mnie słowo użyte w tytule "księga" oznaczało opasły tom lub grubą księgę i oczywiście w twardej oprawie. Nic z tych rzeczy: okładka miękka, książeczka jak pisałem niewielkich rozmiarów, a ilość stron tylko 197 i to dzięki zastosowaniu dużej czcionki! Z czego część ksiażki zajmują: pochwały dla autora (!),podziękowania (!),przedmowa, wprowadzenie, jak korzystać z książki itp. zajmuje ponad 20 stron. Już na początku autor zaznacza, że to dwutygodniowy kurs... oraz "Nie chcę obiecywać Ci żadnych rezultatów"... Z tyłu na okładce widnieje: "OSTRZEŻENIE: Wiedza zawarta w tej książce jest narzędziem niebezpiecznym, o bardzo dużym polu rażenia. Przedawkowanie i stosowanie wbrew zaleceniom może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu!". Przynajmniej z tym mieli rację. Treść książki faktycznie poraziła w negatywnym sensie. Ciężko się to to czyta, jest nudna i dla mnie zupełnie bezwartościowa. Zgodnie z zaleceniem na okładce nie chciałem tej "wiedzy" przedawkować i nie doczytałem do końca.
Podsumowanie: strata pieniędzy, ale przede wszystkim zmarnowany czas, a tego nikt mi już nie odda.

"Czarna księga perswazji. Używaj NLP, by zdobyć wszystko, czego pragniesz" autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego to kontrowersyjna książka, która skupia się na wykorzystaniu neurolingwistycznego programowania (NLP) w celu wpływania na innych i osiągania swoich celów. Książka ta omawia techniki manipulacyjne, które mogą być używane w komunikacji, aby przekonać, wpłynąć lub zmanipulować innymi osobami. Choć może dostarczyć pewnych wskazówek dotyczących komunikacji, jej podejście może budzić kontrowersje i być krytykowane za wykorzystywanie manipulacyjnych strategii. Ważne jest, aby zrozumieć i ocenić etyczne aspekty używania takich technik w relacjach z innymi.

Męczyłam tę książkę kilka miesięcy i nie dałam rady. Nie potrafię powiedzieć co mi w niej nieodpowiada. Trudno się czyta. Autor przedstawił gotowe skrypty, których czytelnik ma się nauczyć na pamięć? Nie wyniosłam z niej kompletnie nic oprócz poczucia okropnie zmarnowanego czasu.

Miałem duże oczekiwania wobec tej książki. Po przeczytaniu paru opinii byłem lekko zmieszany, ale uznałem że i tak ją przeczytam. Jeżeli chodzi o samą treść, to jak najbardziej na plus. Można z niej wyciągnąć sporo wiedzy. Jeżeli chodzi natomiast o sposób jej napisania, to jest ona lekko irytująca. Na każdym kroku, w każdym zdaniu używane są techniki zawarte w książce które z jednej strony przybliżają nas do tematu i pokazują na czym to wszystko polega, z drugiej natomiast są przesadnie denerwujące. Mimo wszystko warto przeczytać, sam wyciągnąłem z niej kilka małych trików które stosuję w życiu

Jeśli oczekujemy pięknego języka i książkowych sformułowań, "Czarna księga perswazji" nie jest tym, za co powinniśmy sięgnąć. Cała wartość dzieła przedstawia się w ilości przykładów zastosowania wzorców. Umieszczone zostały dosłownie w każdym zdaniu dzięki czemu łatwo się zainspirować i znaleźć okazję do wykorzystania schematów w prawdziwym życiu. Uważam, że jest to cenna pozycja i pomimo przydługawych wstępów do wskazówek, nie żałuję wydanych na nią pieniędzy.

Książka idealna dla tych,którzy powoli zaczynają się interesować Mentalizmem ;) jest idealnie wyjaśniona w każdym detalu

Bardzo słaba książka przedstawiająca niby trzy metody ... w sumie nic nadzwyczajnego. W notesie prywatnym jedynie jedna uwaga zapisana i wykorzystana z tej ksiązki. Som lepsiejsze knigi z tyj dziedziny.

Nie polecam strata czasu i pieniędzy

Nie polecam strata czasu i pieniędzy

"Czarna księga perswazji" to książka, która zmieniła moje życie!
Nagle posiadłem moc wpływu na ludzi za pomocą konkretnych zwrotów słownych.
Polecam każdemu pasjonatowi i "obrońcą przed czarną magią"- że się tak wyrażę!!

"Czarna księga perswazji" to książka, która zmieniła moje życie!
Nagle posiadłem moc wpływu na ludzi za pomocą konkretnych zwrotów słownych.
Polecam każdemu pasjonatowi i "obrońcą przed czarną magią"- że się tak wyrażę!!

może działa, ale dla mnie bełkot

może działa, ale dla mnie bełkot

• Psychologia
  • Posiadam2

Dodaj cytat z książki Czarna księga perswazji. Używaj NLP, by zdobyć wszystko, czego pragniesz