Okładka książki Znikający człowiek. Życie po wypadku. Druga szansa. Dziwny incydent z psem wieczorową porą Jeffery Deaver, Barbara Delinsky, Mark Haddon, James Patterson
Jeffery DeaverBarbara Delinsky Wydawnictwo: kryminał, sensacja, thriller
2004-01-01
2004-01-01

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Kupiona ze względu na chęć poznania funkcjonowania osób z autyzmem. Zamiast wyczekiwanej jednej historii dostałam cztery , które wciągnęły mnie na długi czas.

Znikający człowiek i życie po wypadku warte uwagi. Akcja zaskakuje, a obydwie powieści potrafią wciągnąć na dłużej

W teatrze zostaje zamordowana studentka. Zostaje wezwana policja, która rozpoczyna śledztwo w tej sprawie. Policjanci wkraczają w świat magii. W trakcie dochodzenia okazuje się, że morderca jest najprawdopodobniej magikiem. Gliniarze cały czas siedzą mu na ogonie. Za każdym razem, gdy wydaje się, że już go mają, dziwnym trafem wymyka się i przepada. Śledczy odkrywają, że za każdym razem podejrzany ma na sobie inny strój. Czy morderca niewinnej dziewczyny zostanie ujęty? Czy Kuglarz znów kogoś zabije?
Książka jest świetną propozycją dla osób, które lubią kryminały. Powieść wciąga Czytelnika tak, że może ją przeczytać w jeden wieczór. Jest to opowieść nietuzinkowa, która wprowadza nas w świat magii połączonej z przestępczą działalnością. To pozwala zabójcy wodzić za nos organy ścigania. Czytelnik do samego końca nie wie czy przestępca zostanie schwytany. Inspiracją do napisania powieści była wizyta w cyrku Big Apple z synem wspólnika. Autora oczarowały błyskawiczne przebieranki. Stworzona przez niego postać potrafi zmienić się w kogoś innego w ciągu kilku sekund. Pisarz wzorował się widowiskowymi iluzjami, np. Zdumiewającego Randiego i Ricky’ego Jaya. To ich rozwiązaniom powieść zawdzięcza tak liczne zwroty akcji. Autor wzorował się również na repertuarze współcześnie występujących iluzjonistów. Kuglarz jest skrzyżowaniem Davida Copperfilda i Haannibala Lectera, który był genialnym przestępcą znanym z „Milczenia owiec”. Bohater ma błyskotliwy umysł i naturę obcą jakimkolwiek zasadom moralnym, poza tym jest mistrzem w swoim fachu. Książka pozostaje w pamięci na bardzo długo.
Recenzja znajduje się na: https://fascynujacyswiatksiazki.blogspot.com

"Znikający człowiek" - ciekawa opowieść, często zmieniająca się akcja :)
"Życie po wypadku" - dosyć przewidywalna, ale przyjemnie się czytało. Podnosi na duchu.
"Druga szansa" - kryminał, który z tych czterech książek zdecydowanie uznałabym za najlepszy.
"Dziwny incydent.." - prosta historia opowiedziana oczami chłopca, który inaczej postrzega otaczający nas świat. Mnie wciągnęła.

"Znikający człowiek" - ciekawa opowieść, często zmieniająca się akcja :)

O "Znikającym człowieku" mogę powiedzieć - dobra książka. Akcja trochę się wlokła, a postacie były zbyt szare i nudne (oprócz naszego magika). Mimo wszystko spodobała mi się ze względu na ciekawe spojrzenie na swoje sztuczki głównego bohatera. Zwracał się bezpośrednio do czytelnika jako do swojej publiki.

Kolejne amerykański chłam z cyklu "zabili go i uciekł". (Mówię o pierwszym opowiadaniu w zbiorze pt "Znikający człowiek". Przywódca organizacji faszystowskiej w Stanach Zjednoczonych zleca pewnemu iluzjoniście - będącemu przy okazji zawodowym mordercą - zabicie prezydenta (czy też kandydata na prezydenta, już nie pamiętam, bo i pamiętać nie warto). No i ten wynajęty magik, żeby odwrócić uwagę organów ścigania od planowanego zabójstwa (O którym wie tylko on i zleceniodawca),zaczyna zabijać różne niewinne osoby, przez co - oczywiście - ściąga sobie na głowę policję, FBI, CIA, NSA i co tam jeszcze.
Czy naprawdę czytelnicy są aż tak głupi, że "łykają" taki chłam i jeszcze to chwalą?

Zaskakująca!

Zaskakująca!

Bardzo mi się podobały te książki, chociaż nie jestem zbyt stara.

Bardzo mi się podobały te książki, chociaż nie jestem zbyt stara.

• Wymienię / Sprzedam
  • Nie interesuje mnie