Ogień i krew. Historia Ameryki Łacińskiej

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Born in blood and fire. A concise history of Latin America
historyczna

Książka Johna Charlesa Chasteena to znakomicie napisana historia dwudziestu krajów Ameryki Łacińskiej, od czasów wypraw Kolumba do ostatnich wydarzeń XXI wieku. Czytelnik znajdzie w niej wykład i objaśnienie dziejów kontynentu amerykańskiego, sięgające również do najważniejszych przemian historycznych reszty świata. Autor doskonale rozumie procesy polityczne i problemy społeczne regionu. Jego książka jest nie tylko opowieścią o faktach, ale zarazem historią idei i prądów kulturowych, które ukształtowały Amerykę Łacińską.

marek | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, 08.Przekrojowo