Wiza do Iranu

Okładka książki Wiza do Iranu Artur Orzech
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wiza do Iranu
Artur Orzech Wydawnictwo: Wielka Litera literatura podróżnicza
224 str. 3 godz. 44 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Data wydania:
2014-10-22
Data 1. wyd. pol.:
2014-10-22
Liczba stron:
224
Czas czytania
3 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364142499
Tagi:
Iran Persja podróże reportaż
Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Welcome to Iran



5772 669 447

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
329 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
74
71

Na półkach:

Jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony. Pierwsze słowo jakie przychodzi do głowy myśląc o tej książce to "chaos". Mianowicie jest ona napisana całkowicie chaotycznie, pomieszane wątki, skakanie z tematu na temat, tak bez pomysłu jak to ugryźć. Dalej, to nie jest książka podróżnicza. Co w niej mamy? Trochę mitologii, trochę historii, trochę geopolityki, trochę sytuacji politycznej Iranu, trochę analizy struktury społecznej, trochę opisu samego islamu oraz trochę... biografii autora w zakresie zainteresowania Iranem. Tak naprawdę otrzymujemy przez większą część książki wiedzę encyklopedyczną a przecież nie o to chodzi w książkach podróżniczych. Właściwie to fragmenty odpowiadające literaturze podróżniczej odnosiły się do starań autora o wizę...w Polsce, czyli kilka stron :). Być może przy opisie mieszkańców można również na upartego odnaleźć elementy książki podróżniczej a przecież chodzi o to, aby autor przeniósł nas na ulicę Teheranu i innych miast Iranu i w taki opis wplótł umiejętnie historię, politykę itp. Niestety Artur Orzech miał inny pomysł na książkę, przez co tak naprawdę niewiele o Iranie się dowiedziałem ponad to co mogę sobie wygooglować. Dodatkowo Pan Artur Orzech niestety ale ciągle "pieje z zachwytu" nad Irańczykami, oczywiście krytykuje sam system władzy ale nie mieszkańców, tak jakby było to najcudowniejsze miejsce na świecie a mieszkańcy bez jakichkolwiek wad. Skutek jest taki, że książka w pewnym momencie męczyła a wręcz nawet odrzucała. Nie chcę wchodzić w dyskusję z autorem ale jego zachwyt jest wręcz nielogiczny, np. autor wskazuje że gdyby nie policja religijna i Najwyższy Przywódca Religijny to system Iranu byłby typowo demokratyczny :). Cóż, podobno w Korei Płn. też są wybory i gdyby nie terror to też byłby to demokratyczny kraj :); dalej zdaniem autora większość Irańczyków chce zmiany systemu ale jednocześnie wskazuje, iż przedmiotem protestów w 2009 r. było żądanie akceptowania wyników wyborów prezydenckich i ich niefałszowanie a nie żądanie zmiany systemu poprzez likwidację wspomnianej policji religijnej czy Najwyższego Przywódcy Religijnego. Zatem czy naprawdę mieszkańcy chcą zmienić system radykalnie? Cóż, myślałem że przeżyję z autorem fajną przygodę w ciekawym kraju a dostałem encyklopedyczną wiedzę, podaną bez "ładu i składu" z irytującym zachwytem nad mieszkańcami Iranu. Dodam, że zdaję sobie sprawę z tego, że ocena kraju jest zawsze subiektywnym odczuciem autora ale jakoś np. Bolesław Uryn zakochany w Mongolii potrafił tym krajem zaciekawić, bez zbędnego "piania z zachwytu" . Szkoda.

Jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony. Pierwsze słowo jakie przychodzi do głowy myśląc o tej książce to "chaos". Mianowicie jest ona napisana całkowicie chaotycznie, pomieszane wątki, skakanie z tematu na temat, tak bez pomysłu jak to ugryźć. Dalej, to nie jest książka podróżnicza. Co w niej mamy? Trochę mitologii, trochę historii, trochę geopolityki, trochę sytuacji...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    403
  • Chcę przeczytać
    317
  • Posiadam
    88
  • Teraz czytam
    12
  • 2014
    9
  • Iran
    7
  • Literatura faktu
    7
  • Podróżnicze
    7
  • Chcę w prezencie
    5
  • Podróże
    4

Cytaty

Więcej
Artur Orzech Wiza do Iranu Zobacz więcej
Artur Orzech Wiza do Iranu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także