Opozycja w PRL. Słownik biograficzny 1956-89. Tom 3

Wydawnictwo: Ośrodek Karta
historyczna

W tomie trzecim: 110 biografii i portretów przedstawicieli opozycji z całej Polski. Ilustrowane kalendarium wydarzeń opozycyjnych lat 1956-89. Biogramy oddają stan wiedzy na dzień zakończenia prac nad kolejnym tomem. W poprzednich częściach znalazły się biogramy dwóch osób, które jak się poniewczasie okazało były przez cały niemal okres swojej działalności konfidentami Służby Bezpieczeństwa. Dzięki wiedzy opartej na udostępnionych niedawno przez Instytut Pamięci Narodowej dokumentach wiadomo j