Wydawnictwo: Literatura
9788376720814
Montgomerry

Podobno dzieci najczęściej ulegają wypadkom we własnych domach. Czy można temu zaradzić? W dużej mierze tak. Trzeba uczulić je na pewne zagrożenia. Ostre przedmioty, gorące płyny, trujące substancje - to wszystko może być niebezpieczne. Ale uwaga, "uczulić" nie znaczy "nastraszyć" !
Rozmawiajmy z dziećmi, żartujmy, śmiejmy się - i czytajmy tę książkę. To naprawdę wystarczy.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

katecz | 2015-07-09
Przeczytana: 06 lipca 2015

Wg mnie ksiązka nadaje się najlepiej dla dzieci 5, 6 lat.

Dla mnie to raczej taki poradnik dla dzieci - na co należy uważać w domu i nie tylko. Dlatego na pewno do niego jeszcze wrocimy, w ramach przypomnienia.

Ksiazka faktycznie nie porywa, ale mojemu synkowi (6 lat) bardzo sie podobała i przeczytaliśmy ją w 2 dni, bo nie chciał czytac żadnej innej.

I mam nadzieję, że czegoś sie przy jej lekturze nauczył ;-)

Ostatnie kilka wieczorów spędziłam wraz z moją córką na lekturze książki autorstwa Grzegorza Kasdepke pt "Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu". Już sam tytuł wyraźnie wskazuje na to, o czym traktuje ta pozycja. Z założenia dom powinien być miejscem bezpiecznym dla jego mieszkańców. Jednak żeby tak było trzeba dowiedzieć się, na co warto zwracać uwagę i czego unikać, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Małe dzieci są nieuważne, jeszcze wielu rzeczy nie wiedzą, wielokrotnie nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że pewne przedmioty bądź sytuacje, w których się znalazły mogą doprowadzić do tego, że stanie im się krzywda. Dlatego też naszym obowiązkiem - rodziców, osób dorosłych, jest zadbanie o ich bezpieczeństwo. Jak to zrobić? Po prostu rozmawiać z dziećmi, tłumaczyć, co jest groźne, na co powinny zwracać uwagę, czego należy unikać. Pomocna w tym może być właśnie książka autorstwa Grzegorza Kasdepke, który za sprawą niedługich...

leti1 | 2014-11-16

Polecam, książka najlepsza jest dla dzieci około 5 lat.

Mia | 2015-10-16
kaja_kicia | 2013-05-23
Przeczytana: 23 maja 2013

Praktycznie ujęte zagadnienie bezpieczeństwa dziecka w domu. Książka jednak nie porywa. Brak akcji i koncepcji wciągnięcia dziecka w opowieść.

magda | 2011-02-11
Na półkach: Ulubione, Chcę przeczytać
Przeczytana: 11 lutego 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

chcę to przeczytać ale nie wiem jak to zrobić

Montgomerry | 2010-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2010

Książka przestrzega nie tylko dzieci, ale również rodziców, bowiem pozwala dostrzec i przypomnieć sobie, na co szczególnie należy zwracać uwagę. Każdy rozdział zakończony jest pytaniem, na które dzieci i rodzice powinni razem podyskutować. Po za tym historyjka zakończona jest swoistym egzaminem mającym zmusić czytających do sprawdzenia wiedzy i co zostało zapamiętane po jej przeczytaniu.

całość:

| 2013-05-09

Dzieci uczy czego robić nie wolno - a rodzicom przypomina na co powinni zwrócić uwagę kiedy w domu jest mały odkrywca.

Sandra | 2014-02-26

Czytało się łatwo i przyjemnie. Na końcu każdego rozdziału są pytania do rodziców i dzieci :)

Judyta | 2016-11-13