Okładka książki Najlepsi wrogowie. Historia relacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Bliskim Wschodem. Część pierwsza: 1783–1953 David B., Jean-Pierre Filiu
David B.Jean-Pierre Filiu Wydawnictwo: Kultura Gniewu Cykl: Najlepsi wrogowie (tom 1) komiksy
komiksy
Najlepsi wrogowie (tom 1)
Les meilleurs ennemis. Une histoire des relations entre les États-Unis et le Moyen-Orient. Première partie 1783/1953
Kultura Gniewu
2013-10-03
2013-10-03
Irmina Cisek

Ciekawy kawałek historii, ktory nie był mi bliżej znany. Kiedy Polska miała rozbiory na głowie, w innym miejscach świata działy się ciekawe i dramatyczne rzeczy, ktorych skutki widzimy ciągle i teraz.
Graficznie umownie i reportersko, ale bez zarzutu. Fabularnie trochę za dużo chaosu, imion, przez co czasem ciężko śledzi się historię - plus przydałoby się więcej tła, żeby wszystko sobie lepiej poukładać. Ale na pewno lektura wartościowa, by rozwinąć swoją wiedzę o historii tego regionu. Cały cykl z pewnością do przeczytania.

Komiks dokumentalno-historyczny ukazujący relacje USA z szeroko pojętym Bliskim Wschodem. Ciekawa rzecz, ale wymaga skupienia jak i pewnej wiedzy historycznej i geopolitycznej.
Czytelnik bombardowany jest wydarzeniami i nazwiskami. Czasami nagromadzenie informacji jest bardzo duże, co nie pomaga w nadążeniu za "akcją". Czarno-białe ilustracje bardzo klimatyczne. Ciekawa pozycja, ale zdecydowanie nie dla każdego.

• Komiksy
  • Komiks