Las. Rośliny i zwierzęta

Okładka książki Las. Rośliny i zwierzęta Wolfgang Dreyer
Okładka książki Las. Rośliny i zwierzęta
Wolfgang Dreyer Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Świat Przyrody flora i fauna
flora i fauna
Świat Przyrody
Der Wald: Tiere und Pflanzen
Oficyna Wydawnicza MULTICO
1995-01-01
1995-01-01
837073071X
Henryk Garbarczyk
flora fauna las rośliny zwierzęta przyroda

Okładka książki Przewodnik. Drzewa i krzewy. Szybkie i proste rozpoznawanie gatunków Eva Dreyer, Wolfgang Dreyer
Przewodnik. Dr... Eva Dreyer, Wolfgan...
Okładka książki Las Eva Dreyer, Wolfgang Dreyer
Las Eva Dreyer, Wolfgan...

Ten kieszonkowy przewodnik zawiera ponad 110 kolorowych fotografii. Opisuje i ukazuje podstawowe i najczęściej spotykane typy lasów i organizmy w nich żyjące (grzyby, rośliny i zwierzęta). Nota o każdym z typów lasów oraz gatunku zawiera następujące elementy: cechy charakterystyczne, opis, występowanie oraz punkt "warto wiedzieć". Każdy typ lasu i omówiony gatunek zilustrowany kolorową fotografią. Ponadto książka prezentuje wybrane ślady zwierząt w lesie oraz zdjęcia szyszek i igieł roślin iglastych. Na wewnętrznej stronie okładki oraz jej skrzydełkach przedstawiono wybrane wyrośla, drzewa liściaste w zimie oraz ukazano drzewo jako środowisko życia. Ciekawy jest również wstęp traktujący o lasach. Bardzo dobra książka szczególnie dla początkujących przyrodników. Format przewodnika jest kieszonkowy. Taki format jest dobrym rozwiązaniem w terenie.

2085

Na każdą wycieczkę z dziećmi do lasy, gdy nieustannie zadają pytania: Co to? Dlaczego?

• Zwierzęta
  • Wymienię
  • 5) Leśnictwo, łowiectwo
  • Chcę przeczytać (mniej pilne)
  • Przyrodnicze
  • O zwierzętach