rozwiń zwiń

Las. Rośliny i zwierzęta

Okładka książki Las. Rośliny i zwierzęta
Wolfgang Dreyer Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Świat Przyrody flora i fauna
flora i fauna
Świat Przyrody
Der Wald: Tiere und Pflanzen
Oficyna Wydawnicza MULTICO
1995-01-01
1995-01-01
837073071X
Garbarczyk Henryk
flora fauna las rośliny zwierzęta przyroda

Okładka książki Przewodnik. Drzewa i krzewy. Szybkie i proste rozpoznawanie gatunków Eva Dreyer, Wolfgang Dreyer
Ocena 7,0
Przewodnik. Dr... Eva Dreyer, Wolfgan...

2008

Na każdą wycieczkę z dziećmi do lasy, gdy nieustannie zadają pytania: Co to? Dlaczego?

Ten kieszonkowy przewodnik zawiera ponad 110 kolorowych fotografii. Opisuje i ukazuje podstawowe i najczęściej spotykane typy lasów i organizmy w nich żyjące (grzyby, rośliny i zwierzęta). Nota o każdym z typów lasów oraz gatunku zawiera następujące elementy: cechy charakterystyczne, opis, występowanie oraz punkt "warto wiedzieć". Każdy typ lasu i omówiony gatunek zilustrowany kolorową fotografią. Ponadto książka prezentuje wybrane ślady zwierząt w lesie oraz zdjęcia szyszek i igieł roślin iglastych. Na wewnętrznej stronie okładki oraz jej skrzydełkach przedstawiono wybrane wyrośla, drzewa liściaste w zimie oraz ukazano drzewo jako środowisko życia. Ciekawy jest również wstęp traktujący o lasach. Bardzo dobra książka szczególnie dla początkujących przyrodników. Format przewodnika jest kieszonkowy. Taki format jest dobrym rozwiązaniem w terenie.

Dodaj cytat z książki Las. Rośliny i zwierzęta