Łąka. Rośliny i zwierzęta

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Die Wiese, Tiere und Pflanzen
flora i fauna
Bacha85

Szybkie rozpoznawanie roślin i zwierząt. Praktyczny przewodnik po łące. Wybór barwnych fotografii przedstawia powszechnie występujące i charakterystyczne gatunki zwierząt i roślin łąkowych. Dołączone zostały informacje o ich cechach swoistych, trybie życia oraz ciekawostki.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-16

Ten przewodnik pozwala na rozpoznanie najbardziej charakterystycznych i pospolitszych gatunków roślin i zwierząt występujących na łąkach. Zawiera prawie 100 kolorowych fotografii. Ciekawy jest wstęp traktujący o łąkach. Na wewnętrznej stronie okładki i jej skrzydełkach przedstawiono rośliny charakterystyczne dla poszczególnych typów łąk oraz wskazówki jak zamienić trawnik w kwitnącą łąkę. Każdy z opisanych gatunków zilustrowany został kolorową fotografią o dobrej jakości. Każda nota zawiera następujące elementy: cecha charakterystyczna, opis, występowanie oraz informacje, o których warto wiedzieć. Przewodnik ten ma format kieszonkowy. Format taki umożliwia łatwe korzystanie z niego w trakcie wycieczek terenowych. Przewodnik ten szczególnie polecam początkującym przyrodnikom. Stanowi on dobrą bazę dla bardziej profesjonalnych pozycji i kluczy do rozpoznawania gatunków żyjących na łąkach. Dzięki tej książce można rozpocząć przyrodnicze spotkania z łąkami w roli głównej.

Rege | 2017-06-02

Świetna pozycja dla rodziców ciekawskich dzieci.

Beata | 2017-04-02
Meggi59 | 2015-04-01