Kinia87

Kolejny tom serii wydawniczej "Literatura na ekranie", analizującej filmowe adaptacje utworów prozatorskich pogrupowanych w osobnych książkach narodowych. Zawarte w nim eseje analizują filmy oparte na powieściach amerykańskich, wydanych od początku XIX wieku po koniec wieku XX. Obok tekstów poświęconych adaptacjom prozy autorów klasycznych: Hawthorne`a, Poego, Jamesa, znalazły się tu także artykuły analizujące adaptacje utworów podrzędnych, z których powstały jednak filmowe arcydzieła, a także ekranizacje literatury współczesnej, m.in. McCarthy`ego i Rotha.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!