Niebezpieczne gry

Tłumaczenie: Marek Cegieła
Wydawnictwo: Pascal
Deep whatsis
joly_fh

Dyrektora kreatywnego elitarnej nowojorskiej agencji reklamowej, Erica Nye, teoretycznie nie ma za co lubić: zalicza dziewczyny, pije, wciąga, nadużywa tabletek uspokajających. Jest hipsterem, filozofem i – przede wszystkim – genialnym socjopatą. Przyjętym do pracy, by drastycznie zredukować własny dział, co codziennie czyni z sadystyczną wręcz przyjemnością. Do czasu... Pewnego dnia na drodze Erica stanie prześliczna Praktykantka. I choć trudno w to uwierzyć, trafi swój na swego. Eric zaczyna mieć obsesję na punkcie dziewczyny, która zaczyna go intrygować.

To książka-satyra o współczesnym świecie korporacji. O mobbingu. O osaczeniu. O obsesji. O absurdalności „o-brandowywania wszystkiego”. O złudności „łatwego seksu na prochach i po alkoholu”. Oraz – co najdziwniejsze – o wielkiej potrzebie miłości.

Eric Nye to Doktor House korporacji i anty-bohater naszych czasów. Trochę łagodniejsza wersja American Psycho drugiej dekady XXI wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

ZaaQazany | 2018-08-05
Na półkach: Flaki&Olej, ZaaQ'18, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

„Dyrektora kreatywnego elitarnej nowojorskiej agencji reklamowej, Erica Nye, teoretycznie nie ma za co lubić: zalicza dziewczyny, pije, wciąga, nadużywa tabletek uspokajających. Jest hipsterem, filozofem i – przede wszystkim – genialnym socjopatą….” I tak dalej i temu podobne bla bla bla w opisie książki.

Nawet nie zamierzam dochodzić kim jest Peter Mattei, ani dociekać co go inspirowało przy pisaniu „Niebezpiecznych gier”. Główny bohater, wspomniany już Eric Nye, jest jednostką arcypretensjonalną. Bez ustanku czytamy jakie dania zamawia, jakie ubrania nosi i jak autor zna się na popkulturze. Mamy do czynienia z opisem kilku dni z życia bohatera. Z założenia miałoby być ciekawie, szczególnie że pracuje w topowej agencji reklamowej w topowym kraju świata. Tfu…
Miała być satyra a wyszło nie wiadomo co. Z ciekawych rzeczy mam tylko pytanie: według jakiego klucza wydawnictwa dobierają lektury?

Cyrysia | 2013-10-16

Peter Mattei jest powieściopisarzem, dramaturgiem, reżyserem oraz autorem scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Niedawno nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się najnowsza książka pisarza zatytułowana ,,Niebezpieczne gry’’. Jakie tajemnice skrywa w sobie tytułowa treść? Zapraszam do czytania.

Trzydziestotrzyletni Eric Nye to dyrektor generalny od pomysłów w nowojorskiej agencji reklamowej. Do jego zadań należy uwalnianie firmy od zbędnego balastu, czyli mówiąc prościej zajmuje się redukcją etatów własnego działu, z czego czerpie niekłamaną przyjemność. Pewnego dnia sytuacja ulega diametralnej zmianie. Podczas jednej z imprez mężczyzna zabawia się z młodą, atrakcyjną dziewczyną. Na drugi dzień okazuje się, że nowa znajoma jest stażystką w jego agencji reklamowej. Eric zamierza natychmiast pozbyć się jej z pracy i z własnego życia. Nie wie jednak, że trafił swój na swego. Już wkrótce Sabine drastycznie zmieni jego życie. Jak przebiegnie owa transformacja i czy Nye wyjdzie z niej...

Iwon222 | 2013-10-15

Jak dla mnie nudy i nic więcej, recenzja mnie zaintrygowała, ale nic więcej

AGNES | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014