Punk - pokolenie pustki

Wydawnictwo: Anabasis
muzyka, punck rock
muzyka
desaparecido

'Punk - pokolenie pustki' nie jest książka przeznaczoną dla branży, zawodowców, ludzi poszukujących Prawdy Objawionej o punku. Pisząc ją, myślałem bardziej o butelce szwendającej się po oceanach świadomości generacji, której reprezentantem jest mój kuzyn. Myślałem o pewnym minimum wiedzy ukrytej w butelce. Liczę, że ci, którzy zechcą wyłowić ją z odmętów ignorancji, dowiedzą się czegoś o sobie samych. Bo czyż historia – choćby i punka – nie zmusza nas do zadawania sobie ciągle starego gnostyckiego pytania: kim jestem? Dokąd idę? Ile czasu mi jeszcze zostało?

źródło opisu: Wydawnictwo Anabasis, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

desaparecido | 2014-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, * Polska
Przeczytana: 02 lutego 2014

Ciekawa rzecz. Błyskotliwie i dowcipnie opowiedziana historia punk rocka. Rockandrollowego meteorytu, który na krótką chwilę błysnął wściekłą, brudną energią. Energią wymierzoną w zniszczenie całego spasionego komercją rocka. Meteorytu, który niestety zaraz potem sam wyrżnął pyskiem o glebę. Rozbił się na miliard drobin. Jego odpryski, radioaktywne pierwiastki jednak zakaziły ludzkość już na zawsze. Dla jednych „punk A.D. 1977 zanegował wartości establishmentu. Był antyrasistowski, antyfaszystowski, antyklasowy i antyseksistowski. Oznaczał wolność autoekspresji poprzez muzykę, sztukę i ciuchy. Był kultem indywidualizmu. Był intelektualnym prądem sztuki, z korzeniami w dadaizmie”. Dla pozostałych to tylko zwykły rockandrollowy szwindel.