Love parade

Wydawnictwo: NoNoBo
83-922496-4-1
alga

Te płonące gniewem oczy... ta poważna, skupiona twarz... Ta wygolona głowa... Już je gdzieś widział. Nie zdążył zastanowić się nad szczegółami, bo rosły, umięśniony typ rzucił go o przeciwległą ścianę. Mateusz upadł, tłukąc się boleśnie, z autentycznym rozbawieniem zorientował się, że jeszcze nigdy w życiu z nikim się nie bił. Panie i panowie w niebieskim narożniku pretendent Mateusz Durski, zwany Polskim Buhajem: zero walk stoczonych, zero wygranych i zero przegranych. W narożniku czerwonym... No właśnie, kto to u licha jest?

Daria | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Wbrew pozorom, nie jest to książka o miłości ani o paradzie miłości w Berlinie. Ta powieść wydaje mi się symboliczna - uświadamia czytelnikowi, jak ważne i istotne są wybory. To jest książka o wyborach, jakich dokonujemy w swoim życiu. O tym, że każdy decyduje o sobie. Możesz wszystko wygrać, ale możesz też przegrać. Myślę, że tę książkę idealnie opisuje cytat: "szczęście trzeba sobie zorganizować".
Jestem odrobinę zdziwiona faktem, że tak dobra literatura kosztuje 3zł w księgarni na PKP w Opolu. Moje szczęście, ale szkoda autora ;)

tazi | 2015-03-22
Przeczytana: 26 listopada 2014

Nie ukrywam, że sięgając po tę książkę miałem nadzieję, na coś lepszego, na głębszą analizę bohaterów, na bardziej złożoną intrygę, na mniej stereotypów o Polaku emigrancie... za dużo skrótów myślowych, za dużo dzieje się poza opisem akcji. Sam pomysł historii zapowiadał się dość ciekawie, zwłaszcza pomysł z tajemniczym Nabucco. Niestety ten wątek, również okazał się spłycony. Opisy Berlina jako miasta niewiele mówią nawet człowiekowi, który miał okazję Berlin zobaczyć. Sposób narracji nie pozwolił mi na przeżycie tego miasta, na przeniesienie się wyobraźnią na jego ulice, na posmakowanie odrobiny atmosfery miasta wyzwolonego, o jakim pisze autor. Wielka szkoda, że tak się stało, bo mogła to być ciekawa pozycja.

letni_a | 2016-11-06
Na półkach: 2016, Przeczytane