Problemy współczesnej Afryki. Szanse i wyzwania na przyszłość

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
tom

Na książkę, którą Redaktorzy oddają w ręce Czytelników, złożyło się11 wybranych tekstów młodych badaczy. Ich spoiwem jest kontynent afrykański, aczkolwiek zainteresowania Autorów są zróżnicowane, stąd też różnorodność poruszanej problematyki. Zawsze jednak oscyluje ona wokół ciekawej, a często dramatycznej współczesności, na którą składają się m.in.: transformacje w arabskiej Afryce Północnej, konflikty zbrojne w Rogu Afryki i próby ich zażegnania, szanse i wyzwania, wobec których staje Afryka Środkowa, jak również chrześcijańska tożsamość Czarnej Afryki czy marginalizacja Pigmejów jako istotnego elementu ekosystemu lasu deszczowego. Autorzy - w oparciu o rzetelny warsztat badawczy - omawiają szeroki spectrum zagadnień z perspektywy politologicznej, socjologicznej, etnicznej, kulturoznawczej.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=120712

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=120712