black_hole

"Książka "Kobieta w kulturze i społeczeństwie" to obszerny zbiór esejów o interdyscyplinarnym charakterze. Jego trzon stanowi refleksja kulturoznawcza i socjologiczna, ale autorzy tekstów znacznie wykraczają poza tradycyjnie rozgraniczone obszary nauki. Wielość przyjętych optyk i metodologii stwarza interesujący obraz tożsamości kobiet i ich relacji ze społeczeństwem. Metodologiczna, ale także narodowa i kulturowa odmienność perspektyw badawczych daje możliwość wszechstronnej obserwacji tytułowego zagadnienia.
To bez wątpienia ciekawy materiał i naukowy, i dydaktyczny nie tylko dla socjologów, religioznawców i kulturoznawców, ale dla wszystkich zainteresowanych problematyką gender."
Z recenzji dr hab. Małgorzaty Radkiewicz

źródło opisu: okładka