Sprzedana

Cykl: Rodzina Weklerów (tom 1)
Wydawnictwo: RW2010
Sandra Banasiak

Sprzedana - powieść ,która z założenia miał być romansem oderwanym od rzeczywistości,ale też nie w pełni fantastycznym. Miała to być piękna historia o najzwyklejszej miłości,wartościach ponadczasowych i trudnych wyborach ubrana w słowa,które zapewne nie odzwierciedlą tego w pełni,bo żadna ze mnie pisarka. Powieść m przenosić w inny świat. Ma przenosić do czasów gdy po kamiennych i piaskowych drogach stukały kopyta podkute podkowami, państwa miały swoich władców,rycerzy,bohaterów,ale i wrogów. Sprzedana to opowieść o siedemnastoletniej dziewczynie, która wychodząc za mąż za ponad dziesięć lat starszego władcę potężnego królestwa nieświadomie wspomaga państwo i pokrywa tym jego długi zaciągnięte od innych królestw,ale i zobowiązania wobec ludu.

źródło opisu: http://www.rw2010.pl/

źródło okładki: http://www.rw2010.pl/

KailaaMoor | 2018-12-11
Przeczytana: grudzień 2018

Troszkę już minęło, od czasu gdy przeczytałam sprzedaną - krótka historia, ale jednak bardzo ciekawie i dobrze skonstruowana. Ogólnie mi się podobała! ;)
Dobrze i szybko się czyta...

Marcel | 2013-08-27

Nie widzę powodów do zachwytu. Niestety, bardzo bym chciał, ale nie mogę dobrego słowa powiedzieć o tej pozycji. Naiwna opowiastka, narracja prowadzona nieporadnie, sztuczne dialogi, ubogie słownictwo. Książka nie zaskakuje, od pierwszych stron zniechęca czytelnika. Czyta się topornie, jakby się jeździło po wyboistej drodze. Nie, nie ma tu nic wybitnego, wbrew sugestiom autorki, która sama sobie dała 10 gwiazdek. Zero samokrytyki. Pozdrawiam!

Oli | 2013-08-24

Bardzo dobrze napisana,czyta się ją lekko. książka rzeczywiście przenosi do innego świata. Bardzo młoda,główna bohaterka z początku wydaje się trochę naiwna ale po przeczytaniu całośći można szybko zmienić zdanie.Polecam:)