Płonący las

Tłumaczenie: Jerzy Marlicz
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
The flaming forest
megii24

Po raz dwudziesty w ciągu tyluż minut powiódł wzrokiem wkoło. Znajdował się pośrodku płaskiej wydmy. O pięćdziesiąt stóp poza nim rzeka bulgotała łagodnie na żwirowym podłożu, leniwie wymijając białe mielizny. O pięćdziesiąt stóp przed nim rósł zielony, chłodny mur lasu. Słońce igrając w listowiu zdawało, się siać iskry śmiechu, jakby drwiąc przekornie z kapryśnej ironii losu. Pomiędzy rzeką a puszczą leżał jedynie złom głazu, za który Carrigan się schronił niby wystraszony królik. Głaz ten stanowił tylko nieznaczne wzniesienie na jednolitym skalnym podłożu. Piasek, naniesiony powodzią, powlekał podłoże zaledwie na wysokość czterech lub pięciu cali. Niepodobna było zatem ryć w głąb. Niepodobna było również usypać ochronny wał. Tymczasem wróg, utajony o sto jardów, był zdecydowanym mordercą i najcelniejszym strzelcem, jakiego Dawid kiedykolwiek spotkał.

źródło opisu: Rytm, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

LadyEssex | 2018-09-29
Przeczytana: 25 kwietnia 2005

Jedyną jej wadą jest to, że jest taka krótka i tak szybko się kończy. Jestem zakochana w tych klimatach i historiach jakie stwarza James Oliver Curwood w swoich książkach. Piękna. :)

Bacha85 | 2014-01-24
Przeczytana: styczeń 2014

Mam słabość do powieści tego autora, które choć często w tym samym stylu i powielające typowy dla niego schemat mają swój urok, któremu nie potrafię się oprzeć. Jest tu mężczyzna, który zaczyna dostrzegać, że świat nigdy nie jest czarno-biały, wielka miłość, ta jedyna na całe życie i oczywiście bogactwo północnoamerykańskiej przyrody, tym razem tylko w letniej odsłonie. Bezkresna lasy, rzeki i jeziora budzą tęsknotę i kuszą, by choć raz wybrać się w bezkresne odstępy kanadyjskiej tajgi.

Piotr Chit | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

oooooo :D powrót do czasów kiedy nosiło się majty w zębach a na cycki mowiło się cium-cium :D fajowa lektura :D