Jeździec znikąd

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Shane
przygodowa
Kocik

"Jeździec znikąd" (oryginalny tytuł "Shane"), opublikowany w Stanach Zjednoczonych w 1949 roku, jest debiutem powieściowym Schaefera, a zarazem najgłośniejszą jego książką, która posłużyła za scenariusz do równie dobrego i znanego filmu. "Jeździec znikąd" to klasycznie prosta, znana z wielu wariantów historia westernowo-sensacyjna. Narrator, kilkuletni chłopak, opowiada o tym, jak to na farmę...

"Jeździec znikąd" to klasycznie prosta, znana z wielu wariantów historia westernowo-sensacyjna. Narrator, kilkuletni chłopak, opowiada o tym, jak to na farmę jego rodziców przybywa tajemniczy jeździec Shane, szlachetny błędny rycerz Zachodu, uosobienie wszelkich cnót, a przy tym człowiek z krwi i kości, który im pomaga w trudnej rozgrywce z wielkim ranczerem zza rzeki.

Zrobiwszy swoje odjeżdża anonimowo, tak jak przybył, ale rozgoryczony na ludzi, którzy zmusili go do gwałtu w obronie spokoju i prawa do życia innych.

Poza tą książką, mądrą i bardzo zręcznie napisaną, jest Jack Schaefer autorem kilku jeszcze innych wziętych powieści, które zapewniły mu czołową pozycję w dziedzinie westernu.

SiMax | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Klasyka gatunku - polecam nie tylko miłośnikom westernów.
Ponadczasowe przesłanie.

ROB | 2017-01-26

dla wielbicieli westernów rzecz którą znać trzeba podobnie dla tych co lubią karola maya

Joanna | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018