Krew z krwi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga rodu z Lipowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pi
9788362781997
Bożena

Pierwsza część fascynującej sagi, opisującej ród polskich rycerzy na tle wydarzeń historycznych poprzedzających bitwę pod Grunwaldem. Wspaniała rycerska przygoda z przełomu XIV i XV w. Kiedy Jeno zostaje w dzieciństwie rozdzielony z ojcem, nic nie zapowiada jego bogatej w przygody przyszłości. Młody kowal znajduje w małopolskiej Lipowej miłość i uznanie, a jego los splata się z życiem...

Kiedy Jeno zostaje w dzieciństwie rozdzielony z ojcem, nic nie zapowiada jego bogatej w przygody przyszłości. Młody kowal znajduje w małopolskiej Lipowej miłość i uznanie, a jego los splata się z życiem miejscowej rodziny szlacheckiej.
Potem, gdy król Kazimierz Wielki pasuje go na rycerza, staje się oddanym sługą królestwa, a także zakłada ród, którego sława sięgnie poza granice Polski.
Najpierw on, a później jego syn Mikołaj, będą mierzyć się z przeciwnościami losu, uczestniczyć w politycznych intrygach i wyruszać na dalekie wojny. Czy to u boku królowej Jadwigi, czy na wyprawie wojennej na dalekiej Litwie, nie zapomną jednak o rodzinnej dolinie. Czasami zaś los przypomni im, że największym wrogiem może się okazać ich własny krewny...

źródło opisu: http://www.publio.pl/krew-z-krwi-marian-piotr-rawinis,p50132.html

źródło okładki: http://www.publio.pl/krew-z-krwi-marian-piotr-rawinis,p50132.html

Ala | 2017-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 maja 2017

Całkiem niezła saga średniowieczna z Polski rodem. Osadzona w historii , w klimacie , ale bez utrudnień językowych. Czy ja wiem, jacyś tacy "Krzyżacy" w formie , tylko bardziej współcześni stylistycznie.

PAWELEK | 2016-10-04
Przeczytana: 24 maja 2016

Przeczytałem całą Sagę rodu z Lipowej. Jest to 36 tomików, dołączane były do jakiegoś miesięcznika. W bibliotece Jelenia Góra - Ciplice leżą zapomniane na zapleczu, jak gdyby wstydzili się wypożyczać tego wydania.
Skończyłem czytać całą Sagę 24 maja 2016.
Brawa dla Autora! Tej Sadze Rodu z Lipowej brakuje reklamy.
ŚWIETNIE SIĘ CZYTA.

allison | 2015-01-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Sięgnęłam po tę powieść, gdyż spodobała mi się inna saga autora. Mimo iż czas i miejsce akcji są zupełnie inne, gawędziarski sposób narracji jest podobny. W połączeniu z zaskakującą fabułą, tworzy interesującą mieszankę, od której trudno się oderwać.

Gdy czytałam "Krew z krwi", przypominały mi się powieści duetu Iny Lorentz, który w ostatnich latach święci literackie tryumfy swoimi powieściami historyczno-przygodowymi. Książki niemieckiej pary pisarzy są jednak kiczowate i przewidywalne, natomiast powieść pana Rawinisa obfituje w fabularne niespodzianki; mniej tu niewiarygodnych zbiegów okoliczności i całość wydaje się całkiem prawdopodobna.

Zaletą "Krwi..." jest także wielowątkowość - mnogość bohaterów i ich perypetii sprawia, że czytelnik ani przez chwilę nie odczuwa znużenia lekturą.

Autor świetnie gra na uczuciach czytelnika - potrafi sprawić, że jednych bohaterów się lubi i emocjonalnie im się kibicuje, innych się nie znosi. Wciągnięcie odbiorcy w taką grę wzruszeń i...