Sekretny język kotów

Wydawnictwo: Buchmann
koty
hobby
joly_fh

Doskonałe poradniki, jak rozumieć naszego pupila oraz jak skutecznie i przyjaźnie go układać. Niezastąpione dla właścicieli i treserów. W skład serii wchodzą: Sekretny język kotów oraz Sekretny język psów.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2013

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/sekretny-jezyk-kotow.html

Covalus | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Mam dwa koty od dawna i czasami lubię też coś o moich przyjacielach poczytać.
W taniej książce dorwałem tą pozycję i zabrałem się do studiowania. Zgodnie z tytułem spodziewałem się nieco więcej o zachowaniu i języku. Niestety pozycja nie jest odkrywcza i tylko wtórnie powieliła to co wiem.
Ilość powtórzeń sprawia, że książka jest sztucznie wypełniona tekstem.
Można to przeżyć, ale niektóre jej porady zatrważają. Szczególnie ta, że jeżeli kot nie chce siedzieć na naszych kolanach, można go zachęcić smakołykiem, nawet jeżeli jest przestraszony. Najgorsze co możemy zrobić, to próbować ograniczyć wolność przestraszonemu kotu. Sznyty na rękach zapewnione a i krew się poleje. Kot jak będzie chciał chciał to usiądzie na naszych kolanach, ja pracowałem na to zaufanie przez długi okres czasu. Nie da się tego kupić smakołykiem, ani do tego przymusić. Druga bzdura to tłumaczenie, że koty lubią nasz zapach potu, bo kojarzy im się on z zapachem właściciela. Ktoś nie odrobił zadań z biochemii....

Emsi | 2016-09-07
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 września 2016

Jak zwykle jestem zachwycona fotografiami kotów podczas sytuacji i aktywności wszelkiego rodzaju, a co do treści... hmmm, wydaje mi się, że zanadto nie poszerzyłam mojej wiedzy o kotach. Informacje zawarte w tym poradniku są zwykle bardzo znane, mało odkrywcze, a i dość nieprofesjonalne. No i te powtórzenia... Jak już ktoś wspomniał, gdyby pozbyć się natarczywych powtórzeń, książka byłaby o połowę krótsza i mniej irytująca.
Wielki minus za okropny, nieprzyjemny w dotyku papier, kiedy go dotykałam, miałam odruchy podobne jak przy tarciu styropianem o szybę, tylko w wersji zmysł dotyku...
Czyli, podsumowując, jeśli ktoś zna się już trochę na kotach, to bezsensowne będzie sięganiem po ten poradnik.

elfijka | 2015-05-18
Przeczytana: 18 maja 2015

Bardzo mnie zawiodła ta pozycja. Spodziewałam się jakichś naprawdę odkrywczych rewelacji, a tych niestety tu nie było. W dodatku mnóstwo powtórzeń. O tym, że koty nie lubią słodkich smaków jest co trzecią stronę, więc można to sobie utrwalić. Zwłaszcza jak się ma sklerozę. Gdyby usunąć te wszystkie powtórzenia, książka zamiast 180, miałaby 60 stron.

Ensui-Szyszka | 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 września 2014

Opisuje wiele kocich zachowań i pozwala spojrzeć na świat z perspektywy tych niezwykłych zwierząt.

Kamila | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Uwielbiam koty i dużo o nich wiem. Ta książka pokazała mi pewne fakty bardziej naukowo. Zawiera praktyczne porady dla właścicieli kociaków. Będę z pewnością do niej zaglądać :)

Ewa | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017