Sekretny język kotów

Okładka książki Sekretny język kotów
Heather Dunphy Wydawnictwo: Buchmann Seria: Sekretny język... hobby
2013-09-11
koty

więcej Więcej

Zbyt duzo uproszczen

Walorem książki są zdjęcia kociąt i kocurków. :)

Uważam, że ta książka jest dobra dla tych, którzy chcą mieć w domu pierwszego kota. Znajdą tam bowiem podstawowe informacje o naturze kotów oraz o tym, czego mogą się spodziewać, a także jak się przygotować na przyjęcie kociaka.

Autorka zwraca też uwagę na indywidualizm kotów, powtarzając to wielokrotnie, aby przyszły...

2041

Książka naprawdę dobra. Przeczytałabym ją chyba z jeszcze większym zainteresowaniem, od deski do deski, gdyby żył mój kot.

Mam dwa koty od dawna i czasami lubię też coś o moich przyjacielach poczytać.
W taniej książce dorwałem tą pozycję i zabrałem się do studiowania. Zgodnie z tytułem spodziewałem się nieco więcej o zachowaniu i języku. Niestety pozycja nie jest odkrywcza i tylko wtórnie powieliła to co wiem.
Ilość powtórzeń sprawia, że książka jest sztucznie wypełniona tekstem.
Można to...

Jak zwykle jestem zachwycona fotografiami kotów podczas sytuacji i aktywności wszelkiego rodzaju, a co do treści... hmmm, wydaje mi się, że zanadto nie poszerzyłam mojej wiedzy o kotach. Informacje zawarte w tym poradniku są zwykle bardzo znane, mało odkrywcze, a i dość nieprofesjonalne. No i te powtórzenia... Jak już ktoś wspomniał, gdyby pozbyć się natarczywych...

Uwielbiam koty i dużo o nich wiem. Ta książka pokazała mi pewne fakty bardziej naukowo. Zawiera praktyczne porady dla właścicieli kociaków. Będę z pewnością do niej zaglądać :)

Bardzo mnie zawiodła ta pozycja. Spodziewałam się jakichś naprawdę odkrywczych rewelacji, a tych niestety tu nie było. W dodatku mnóstwo powtórzeń. O tym, że koty nie lubią słodkich smaków jest co trzecią stronę, więc można to sobie utrwalić. Zwłaszcza jak się ma sklerozę. Gdyby usunąć te wszystkie powtórzenia, książka zamiast 180, miałaby 60 stron.

Opisuje wiele kocich zachowań i pozwala spojrzeć na świat z perspektywy tych niezwykłych zwierząt.

• Koty
  • Zwierzęta
  • Poradniki
  • Przeczytam na pewno
  • Kocie poradniki
  • W prywatnej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Sekretny język kotów