Origami. Sztuka składania papieru

Hobby Origami, Papierfalten Für Gross und Klein
origami, Japonia, hobby
hobby
Merist

Origami - to sztuka kunsztownego składania papieru, której tradycja w Japonii kontynuowana jest do dzisiaj. W języku japońskim „origami“ oznacza czynność składania papieru (oreru - zginać, gami [kami] - papier). Papier dotarł do Japonii z Chin około 538roku. Pierwsze wzmianki o origami w japońskiej literaturze pochodzą z XII wieku a najstarsze znane wzory z okresu Muromachi (1338 - 1573). Na...

Na przełomie XVII i XVIIIw. Japończycy opracowali własną metodę produkcji papieru nazywanego „washi“ zróżnicowanego w grubości, fakturze, kolorystyce i stopniu przejrzystości. W tymże okresie pojawiły się takie wzory origami jak m.in.: „żuraw“, „żaba“, „karp“, „motyl“, „kwiaty“ a także wzory lalek - postaci ze sztuk teatralnych.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-30

Składanie papieru z tą książką to prawdziwa przyjemność. Książka zawiera około 40 figur origami o różnym stopniu trudności. Każdy krok w ich składaniu jest opisany i zilustrowany zdjęciem. Znakomita książka. Polecam. Jest tego warta.

Manulinka | 2016-05-22
Przeczytana: 2003 rok