Sekretny język psów

The Secret Language of Dogs: The Body Language of Furry Bodies
psy
poradniki
joly_fh

Doskonałe poradniki, jak rozumieć naszego pupila oraz jak skutecznie i przyjaźnie go układać. Niezastąpione dla właścicieli i treserów. W skład serii wchodzą: Sekretny język kotówi oraz Sekretny język psów.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2013

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/sekretny-jezyk-psow.html

marlen | 2014-05-17
Na półkach: 2014
Przeczytana: 17 maja 2014

Ledwo dotarłam do końca. Książka jest za bardzo przegadana, to samo można było napisać na 20 stronach, a nie na 180 - byłoby łatwiej, taniej i przyjemniej. Odradzam i nie polecam, jest dużo lepszych książek z tej dziedziny.

katarzyna | 2015-05-06
Przeczytana: 06 maja 2015

Książka bardzo ogólnie przedstawia każdy aspekt psa od etapu szczenięctwa do starości. Moim zdaniem jest to kompendium dla początkujących psiarzy, który każe zwrócić uwagę na temperament psa, jego zdrowie. Jakie konsekwencje wiążą się z wyborem poszczególnych ras i zapewnieniem aktywności tak umysłowej jak i ruchowej. Rok wydania książki 2010 czyli świeża wiedza, która promuje tzw. pozytywne szkolenie psów. Trzeba mocno podkreślić jak bardzo owocuje ten typ szkolenia we wspólnym życiu z naszym czworonożnym przyjacielem. Sądzę, że każda książka na temat psów choćby zawierała jedno mądre zdanie jest warta przeczytania bo właśnie zwykle niuanse przesądzają o zachowaniu psa. W dodatku żaden autor nie byłby w stanie w jednej książce zmieścić wszystkich problemów związanych z psami. Ile psów tyle różnych zachowań.

Julia Nowak | 2016-09-24
Na półkach: Poradnik

Polecam choć nie wszystkim może ten poradnik przypaść do gustu. Jest tam wiele porad uniwersalnych, jednak nie można się do wszystkich stosować bo każdy pies jest inny.. i czasami jego reakcje znaczą co innego dlatego zachęcam do własnej obserwacji pupila ;)

GosiaMT | 2017-07-08
Aneta | 2017-02-23