Widzę śmierć

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
kryminał, Warszawa
Alfalfa

Ziuta jest samotną kobietą mieszkającą w Warszawie. Bez celu w życiu, bez szans na lepsze jutro, łączy koniec z końcem, udzielając korepetycji z angielskiego. Pewnego dnia odwiedza ją Mariola, wieloletnia przyjaciółka i powierniczka. Szukając lekarstwa na wszędobylską szarość i niechęć do życia, skłania Ziutę do podjęcia się zadania z ogłoszenia w gazecie – ma pełnić rolę świadka w sprawie wypadku samochodowego, którego jednak nie widziała. Nauczona szczegółów, doskonale wypełnia swoją rolę.
Nie wie jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i rozlegające się pukanie do drzwi może oznaczać wielkie kłopoty.
Czy Ziuta zobaczy swoją śmierć?...

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/

gwiazdka | 2014-09-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 05 września 2014

Dawno nie czytałam tak kiepskiej książki. W zasadzie nie do końca wiem, o co chodziło autorowi, bo nie jest to kryminał, nie jest powieść obyczajowa. Dialogi bardzo nienaturalne, chwilami do tego napuszone. Odniosłam wrażenie, że całość jest tworem dziecka lekko upośledzonego, brakowało mi sensu,, ładu i jakichś konkretnych treści. Gdyby nie maleńka objętość szkoda byłoby na nią czasu, a i tak nie polecam, lepiej przeczytajcie inną powieść, na pewno będzie lepsza, nie ma innej możliwości.

kiniamala | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

hmmmmm....i nie wiem jak mam ją ocenić, bo z jednej strony były momenty ciekawe, które się lekko czytało, i były też takie, że gubiłam wątek. Może nie jest najgorsza, bo pomysł może i dobry, ale ten język i sposób pisania...to zaważyło na tak niskiej ocenie.

Grażyna | 2012-09-18

To podobno mroczny kryminał.Początek historii ,w jaką wplątała się Ziuta wydała mi się nawet całkiem ,całkiem.Czym bliżej końca coraz bardziej było to "wymyślone".Na pewno wyniosłam to co wiem już bez książek,że kłamstwo ma krótkie nogi,absolutnie nie popłaca w żadnym przypadku.A okazuje się ,że przy "ciekawych zbiegach okoliczności" staje się tu niebezpiecznie,dla życia Ziuty i nie tylko. Szczerze przyznaję ,że lubię czasami przeczytać pomiędzy innymi książkami i kryminały,ale jednak troszeczkę inne. Ale można przeczytać,kto ma ochotę........oczywiście

lipka02 | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Takiej dziwnej,nudnej oraz głupiej książki dawno nie czytałam.Sam tytuł mnie odstraszył,ale pomyślałam sobie - czemu nie mam przeczytać.książka cienka,raptem 180 stron,a w dodatku pisze,że to kryminał.I przeczytałam,w niecałe dwie godziny,szkoda było nawet tych dwóch godzin,bo w tym czasie mogłam zrobić coś pożytecznego,no cóż czas to pieniądz czyli ja właśnie przepuściłam dwie cenne godziny.

Sylwia | 2014-04-17

W pierwotnej wersji recenzja Widzę śmierć miała wcale nie powstać. Szkoda mi było bowiem czasu na pisanie o książce tak złej. Poza tym nie jestem dobra w krytykowaniu i pomimo tego, że nie podobała mi się ta powieść, szukałam w niej jakichkolwiek zalet. To, że kilka udało mi się odnaleźć wynikało chyba tylko z moich szczerych chęci i starań.
Widzę śmierć wyszła spod pióra dość znanego w kręgach literatury faktu Krzysztofa Kąkolewskiego. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka w serii "Klub Srebrnego Klucza", znanej dobrze czytelnikom literatury kryminalnej. Ze względu na to, że ja swoją przygodę z kryminałem dopiero zaczynam, jest to dopiero trzecia pozycja z tej serii, która wpadła mi w ręce. Zdecydowanie najgorsza. (...)
Ciąg dalszy www.okonaksiazki.blogspot.com

Dominik | 2012-03-05
Przeczytana: 05 marca 2012

SZMIRA !!!!!! Od ponad godzinny próbuje napisać opinie jak tragiczna była to książka. Niestety za każdym razem wydaję mi się że nie oddałem do końca dna jakie osiągnęła ta powieść.
To jest najgorsza książka jaką w życiu czytałem. Cały czas jestem oszołomiony, tego nie da się czytać.
Jedną gwiazdkę daję tylko dlatego żeby ktoś nie pomyślał że zapomniałem ocenić.
Najchętniej wysłałbym książkę panu Krzysztofowi i zażądał zwrotu pieniędzy :-)

BŁAGAM PANA NIECH PAN JUŻ NIGDY NIE PISZE KRYMINAŁÓW !!!!!!!!

Kamil | 2013-10-26
Przeczytana: 26 października 2013

Szczerze to najgłupsza i najnudniejsza książka jaką czytałem nie polecam

Irmina | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lipca 2014

Książka dość specyficzna w odbiorze. Wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Dałam ocenę 5/10 ponieważ nie jestem w stanie jej odpowiednio ocenić. Nie jest zła. Wzbudzała we mnie różne emocje od skrajnego niezadowolenia po poczucie ironii. Trzeba przyznać, że autor miał dość ciekawy pomysł na ową książkę z tego względu, że jest to jedna wielka groteska. Przynajmniej dla mnie.

alutka74 | 2017-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 października 2017

Pokój.
Trzy spotkania.
Ziuta i Mariola.
Ziuta i Karcz vel Vassilin.
Ziuta i Pan.
Skojarzenie jednoznaczne - spektakl czwartkowej Kobry sprzed lat. Gdyby tak pani Irena Kwiatkowska zechciała kreować Ziutę. Nikt inny nie potrafiłby oddać abstrakcyjności sytuacji. Ziuta twardo trzymająca się swojej wersji wydarzeń, nawet przez łzy,że świadomością podstępu i oszustwa. Jak krowa idąca na rzeź,bez wahania kroczyła wyznaczonym jej torem.
Jako mroczny kryminał,nie wyszło. Natomiast jako komedia z wątkiem kryminalnym,jak najbardziej.

NieMogęCiPowiedzieć | 2015-04-03

Słaba jak rowerzysta jadący pod górę ze słoniem na bagażniku.