Bury miś

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
9788377852088
joly_fh

Trudno zawojować świat, kiedy jest się małym misiem...

W wielkim borze żyli Niedźwiedź, Niedźwiedziowa i ich synek, mały Miś… Jak każdy maluch marzył, by być sławnym, bogatym i szczęśliwym. Wyruszył na wyprawę, by zmienić swoje życie. Jego bujna wyobraźnia nie zawsze mu sprzyjała.

A co przeżył i co widział na dworze hiszpańskiego Granda, o tym dowiecie się z tej ślicznej książeczki.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: www.zysk.com.pl

Alicya Oss | 2015-02-09

Ta bajka dla dzieci opowiada historię misiowego panicza, którego rodzina najwyraźniej należy do leśnych bogaczy. Wnioskuję to stąd, że w domu misiów zamiata kura, gotuje kaczka, a pierze bobrzyca – stać ich więc na służbę. Miś jest nieco rozbrykany i w wieku sześciu miesięcy ogłasza, że chce pojąć za żonę księżniczkę. Jako, że ma własne zdanie i potrafi stawiać na swoim, pakuje się i wyjeżdża na dwór hiszpańskiego Granda. Wymyślił sobie bowiem, że ożeni się z ludzką dziewczynką. Szybko podbija serca tamtejszych dworzan, gdyż ma dobre maniery i dyplom Smorgońskiej Akademii. Przygotowania do ślubu idą pełną parą, ceremonia ma się odbyć lada moment, a z naszego niedźwiadka, wychodzi… niedźwiadek. Miś jest przecież młodziutki: w głowie mu bale, czapka z piórkiem…i coś, co okazuje się ważniejsze od ręki księżniczki, a do czego ma słabość każdy miś….

Całość: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/02/trudno-zawojowac-swiat-kiedy-jest-sie.html

Kiti | 2013-11-19

Roman Wilkanowicz to autor książki dla przeznaczonej dla dzieci o zwierzętach.

Miś bardzo chciał już wyjść za maż za określoną kandydatkę. W tym celu opuścił swoje rodzinne strony i wybrał się na dwór. Wesele było w przygotowaniu, goście już się schodzili, a tymczasem Miś...

Książeczką zainteresowałam się z tego powodu, ze koleżanka powiedziała, że ją ma i jej się podoba, więc i ja postanowiłam się na nią skusić. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Jest ona napisana wierszem, język jest czasami niewspółczesny, jednak można zrozumieć, o czym jest mowa.

Ilustracje są bardzo ładne, kolorowe, naturalne. Doskonale odwzorowują opisywaną treść. Sądzę, że jeśli dziecko nie zna jeszcze liter i nie rozumie tekstu to z powodzeniem dzięki tym ilustracjom i pomocy rodzica zrozumie treść.

Bardzo podoba mi się duży format książki. Początkowo obawiałam się, że może być trochę nieporęczny, jednak nic takiego się nie działo, a całą historię przeczytałam z ogromną przyjemnością.

Książka z...