Z koszyka ogrodnika

Z koszyka ogrodnika
978-83-7505-857-4
owoce, warzywa, ogrodnik, koszyk
Averil

W każdej bajce bywa ziarnko prawdy. Bohaterowie tej bajki, a są nimi głównie owoce i warzywa, nie tylko bawią dzieci swoimi przygodami zamkniętymi w krótkie wiersze, ale uzupełniają dziecięcą wiedzę. Pomagają w tym piękne ilustracje znanej malarki i ilustratorki Małgorzaty Pęcherskiej-Chełkowskiej. Powiedziała endywii jedna skorzonera: "Na pani miejscu zaraz poszłabym do fryzjera". A na to...

Powiedziała endywii jedna skorzonera:
"Na pani miejscu zaraz poszłabym do fryzjera".
A na to jej endywia:
"To nie pani sprawa.
Lubię swoją fryzurę, bo jest kędzierzawa.
I czy kto mały, czy duży, każdy przyzna mi przecież,
że jestem najładniejszą sałatą na świecie".

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=60012

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=60012

Na półkach: Przeczytane, WAM

Czas na kolejną dawkę poezji dla najmłodszych. Nie znam dziecka, które nie lubiłoby wierszyków, więc jestem pewna, że ta lektura także zostanie miło przez nie przyjęta. Dzięki wierszykom dzieciaczki świetnie się bawią i zazwyczaj przy okazji czegoś uczą. Jak będzie tym razem? Zobaczcie.

Dziś chciałabym Wam polecić książeczkę, z rymowankami o wszystkim tym co możemy znaleźć w ogrodzie. Przeczytamy tutaj zatem o: arbuzie, buraku, chrzanie i ćwikle, cebuli, dyni, endywii, fidze, jabłku, nektarynce, ogórku, poziomkach, róży, sałacie, truskawkach, winogronach oraz ziemniaku, a wszystko to ujęte w bardzo ciekawy i zabawny sposób w formie krótkich wierszyków dla dzieci.

Rymowanki zawarte w tej książeczce są krótkie lecz bardzo treściwe. Maluchy oprócz ego, że dzięki nim poznają nazwy poszczególnych warzyw i owoców to także dowiadują się do czego mogą nam one posłużyć. Zawsze bowiem bohater każdego utworu na koniec ląduje w jakimś pysznym daniu ;)

POZIOMKI

Pojechały poziomki na...

Kiti | 2013-07-29

Zofia Poletyło to autorka książki dla małych ogrodników.

Całość składa się z kilkunastu krótkich wierszyków o owocach i warzywach. Znajdzie się tam także kilka zagranicznych, takich, jak figa. Tych zbiorów z pewnością nie ujrzymy w Polsce.

Wierszyki są rymowane, krótkie, momentami zabawne. Ich czytanie jest przyjemnością, lektura jest krótka, jednak bardzo interesująca.

Ilustracje wykonane przez Panią Małgorzatę Pęcherską –Pełkowską urzekają swoją prostotą i jakością wykonania. Warzywa i owoce nie są ukazane zwyczajnie, są bardzo ładnie zaprezentowane. Być może dzięki nim mali czytelnicy inaczej spojrzą na jedzenie i niejadki inaczej spojrzą na jedzenie, możliwe, że spróbują także nowych smaków.

Nie czytałam nigdy książki o zbiorach, która byłaby przeznaczona dla dzieci. Książka Pani Zofii Poletyło była dla mnie miłą odmianą i z pewnością czymś ciekawym na rynku.

Twórczość autorki była mi do tej pory obca, jednak jeśli kolejne pozycje pisarki mają być tak samo ciekawe, jak ta,...

KubaM | 2017-08-23
Przeczytana: 06 sierpnia 2017