Asteriks i Goci

Astérix et les Goths
komiksy
geokuba

Inne wydania

Jak co roku Panoramiks udaje się na zjazd druidów odbywający się w Puszczy Karnutyjskiej. Jest to spotkanie wszystkich galijskich druidów połączone z konkursem na najlepszego Druida Roku. Łatwo się domyślić, że dzięki wynalezieniu magicznego wywaru Panoramiks wygrywa konkurs i otrzymuje złoty menhir. Na kogoś takiego właśnie czekali zaczajeni w lesie Goci, którzy porywają zwycięzcę, by jego magiczne zdolności wykorzystać do podbicia imperium rzymskiego i Galii. Śladami porywaczy wyruszają Asteriks i Obeliks...

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Komiks trzymający poziom, chociaż niewiele tu wystrzałowych czy nowatorskich żartów sytuacyjnych w relacjach Galowie - Rzymianie. Ciekawsze i śmieszniejsze jest stereotypowe przedstawienie dawnych Gotów rysowanych tutaj jako Niemcy z epoki cesarza Wilhelma (generalnie cała ich działalność koncentruje się wokół spraw armii i wojskowości, inne sfery życia są tu marginalne). Dla większego kontrastu i tworzenia sytuacji komicznych mowa Gotów jest zapisywana "gotykiem". Brak w komiksie wątku "piratów".

Herbaciarka | 2016-05-29
Przeczytana: maj 2016

Pewnego dnia Goci postanowili, że podbiją Cesarstwo Rzymskie. W tym celu wysłano grupkę aby porwali galijskiego druida, który zwycięży w corocznych zawodach i "pomoże" im w tym przedsięwzięciu. Pech chciał, żeby to Panoramiks ze swoim magicznym napojem został zwycięzcą. Zostaje więc porwany przez Gotów, a Asteriks i Obeliks ruszają na ratunek. W tym tomie nie ma za dużo Rzymian, jeżeli nie liczyć oddziałów poszukujących Gotów oraz pechowego strażnika granicznego, nie ma piratów, ale humor i dobra zabawa są gwarantowane :) Polecam :)

Zuzanna | 2014-10-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam., Komiksy

Asteriks, jak zwykle zabawny. Powracamy do galijskiej wioski, gdzie Panoramiks szykuje się na coroczny zjazd druidów. Ma nadzieję zostać druidem roku, ponieważ chce pokazać na konkursie napój magiczny dający nadludzką moc temu kto go wypije. Traf chciał, że akurat banda Gotów postanowiła porwać druida roku i z jego magiczną pomocą najechać na Cesarstwo Rzymskie. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak najeżdża się inny kraj, jak dobrze się przebrać, jak mówić po gocku i galijsku jednocześnie i jak skłócić barbarzyńców koniecznie to przeczytajcie! Polecam ;)

Karolina | 2017-01-02
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Po zdobyciu nowego złotego sierpa z poprzedniej części druid może wybrać się na konwent druidów, gdzie stanie do konkursu na najlepszego druida. Niestety Goci obserwują zgromadzenie, żeby wykorzystać zwycięzce do własnych celów. Asteriks i Obeliks, którzy eskortują przyjaciela będą mieli pełne ręce roboty, aby ich powstrzymać.

MrKokosik | 2012-12-01
Przeczytana: 03 października 2011