Trio z Plainview

Okładka książki Trio z Plainview Edward Kelsey Moore
Okładka książki Trio z Plainview
Edward Kelsey Moore Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
2013-09-19
2013-09-19
Anna Bańkowska
literatura kobieca

Z trudem przebrnęłam przez pierwszą połowę, ale dalsza część książki była już lepsza. I nie dlatego, że coś się rewelacyjnie w fabule zmieniło, ale po prostu w końcu autorka przestała dorzucać kolejne osoby do bohaterów. Więc uprzedzam - trzy główne bohaterki byłyby super. Plus wiadomo - jakiejś najbliższe im osoby typu mąż czy dzieci, choć już się robi sporo osób. W dodatku niestety fabuła nie jest prowadzona linearnie i przy kolejnych rozdziałach nie wiemy, o kim teraz będzie mowa, więc tak do połowy albo nawet końca strony nowego rozdziału jest zgadywanka. Autorka jednak bardzo ciekawie opowiada i też okres oraz miejsce interesujące (przynajmniej dla nas w Polsce, bo to Ameryka z okresu gdzieś przed i po M.L.King-u). Na duży plus rewelacyjne kobiece historie, ale za dużo ludzi, za duży chaos.

Bardzo ciepła i świetnie napisana książka o niezwyciężonej babskiej przyjaźni. Ciężko uwierzyć, że mógł napisać ją mężczyzna! Uwielbiam takie klimaty, dlatego daję 10/10 :)

Autor pisze o kobietach tak, że każda z nas może odnaleźć się w jego opisach. Co najważniejsze nie słodzi kobietom, ale i nie wpędza je w kompleksy, nie jest złośliwy. Ja mogę powiedzieć, że rozumie nas, kobiety. Książka napisana szczerze, wzruszająco, ale i z humorem, z całą plejadą charyzmatycznych postaci z życiowymi problemami. To książka o przyjaźni, miłości i realizowaniu marzeń. Autor pokazuje, że nawet zwykła codzienność może nas zaskoczyć oraz to, by pielęgnować przyjaźń.

Miłe czytadło do poduszki, przyjemnie opowiedziana historia, chwilami nie z tego świata. Boję się opowieści o duchach i samej wizji o nich jednak tutaj obyło się bez strachu. Lubię czytać historie zakończone, czyli o życiu bohaterów od a do z. Miłe dygresje, opowiadające szczegóły z dzieciństwa, zgrabnie wplecione w fabułę. Zakończenie jednak trochę zawodzi.

Trzy kobiety, trzy historie życia - wspólna przyjaźń na dobre i na złe. Bardzo ciepła, mądra i prawdziwa powieść. Polecam :)

2091

Ciepła opowieść o trzech przyjaciółkach z małego amerykańskiego miasteczka.Każda z ma swoje problemy i dramaty,ale starają się walczyć z tym humorem i dużą dawką zrozumienia.Warto!!

Świetna historia trzech przyjaciółek w USA.

Świetna historia trzech przyjaciółek w USA.

Książka według mnie słaba.

Jest po prostu nudna,momentami coś ciekawego,ale w niewielkiej ilości...

Książka według mnie słaba.

Jest po prostu nudna,momentami coś ciekawego,ale w niewielkiej ilości...

Bardzo zabawna i z czasem wciągająca lektura :) podobał mi się styl pisania...i ogólnie polecam z czystym sercem :)

Ciepła książka, którą czyta się z przyjemnością. Aż ciężko uwierzyć, że tak na wskroś kobiecą książkę napisał mężczyzna.

• Ebooki
  • Literatura zagraniczna