Jak wytrzymać z moją siostrą?

Wydawnictwo: Akapit Press
joly_fh

Lexie, starsza siostra Pearl, jest w gimnazjum, ma już chłopaka i trzy przyjaciółki-wielbicielki. Jedynym przyjacielem Pearl jest kot Gryzio, a przyjaciółką młodsza o dwa lata Justine. Lexie bardzo dobrze się uczy i jest popularna w swojej szkole. Pearl też jest sławna – ale z powodu Trzech Okropnych Wypadków, które – jak twierdzi – na zawsze ośmieszyły ją w oczach wszystkich uczniów. Być może dlatego Pearl uwielbia grać na nerwach Lexie. Do tego bezustannie spisuje reguły, jak wytrzymać ze starszą siostrą – ale życia nie da się przeżyć według prostych reguł. Pewnego dnia dziadek dziewcząt wprowadza się do ich domu i zajmuje pokój Pearl. Czy siostry, dzieląc jeden pokój, doprowadzą się wzajemnie do szaleństwa?

źródło opisu: Akapit Press, 2013

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

knigoholiczka | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

Lat mam trochę więcej niż kilkanaście, ale muszę przyznać, że lubię czasami, między kryminałem, a wyciskaczem łez przeczytać książkę dla młodzieży. Teraz będzie ku temu okazja ponieważ nawiązałam współpracę recenzencką z Wydawnictwem Akapit Press.
Muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobała ta pozycja, uważam, że warto ją dać dziecku do przeczytania. Opowiada o relacjach rodzeństwa. Wydarzenia relacjonowane są z perspektywy dziewięcioletniej Pearl. Dziewczynce jest smutno, że jej trzynastoletnia siostra Lexie uważa się za tak bardzo dorosłą, że traktuje Pearl z góry, nie ma ochoty z nią rozmawiać. Traktuje dziewczynkę jak malutkie dziecko nie wiedząc jak rani siostrę. Z tego powodu wynikają konflikty rodzinne.
Książkę naprawdę polecam: pouczająca ale napisana z humorem. Bardzo podobał mi się watek rodzinny z chorobą dziadka w tle. Pokazywał, że na niektóre rzeczy trudno się przygotować i że z niektórych spraw można nie zdawać sobie sprawy. Rodzice sióstr nie spodziewali się, że...

natka | 2014-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Bardzo podobała mi się ta książka,ponieważ jest napisana w formie dziennika/pamiętnika,a ja lubię takie książki:) Szybko się czyta. Najbardziej w tej książce podobało mi się to,że opisywała życie codzienne wesołej rodzinki, a głównie dwóch sióstr,które na początku za sobą nie przepadały i dogryzały sobie wzajemnie,ale potem doszły do porozumienia:) bardzo fajna książka

Pat | 2014-11-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Książka moim zdaniem idealnie pasuje dla dziewczyn w wieku 10 - 12 lat, dlatego iż, niektóre osoby może denerwować to, że książka jest pisana w formie pamiętnika 10 latki, czyli jest dziecinna. W książce spodobało mi się to jak powoli siostry zaczynały się dogadywać, albo jak Pearl skłamała po to aby dobra opinia jej siostry w szkole - rzecz jasna wśród osób w wieku Lexie - nie poszła w niepamięć. Szybko się czyta, książka ma wiele wątków przy, których się uśmiałam.

Karola | 2015-02-25
Przeczytana: 2014 rok