Uwierzyłbyś, że... u Majów przegrywający w piłkę byli zabijani?! To i inne niebezpieczne rozrywki

Tłumaczenie: Paweł Kozłowski
Seria: Uwierzyłbyś, że...?
Wydawnictwo: G+J
Would you believe... the losers were killed in Mayan football? : and other perilous pastimes
sport, gry, historia
elfijka

Uwierzyłbyś, że…? Zbroja turniejowa kosztowała więcej niż dom Książki z tej serii to spojrzenie na życie codzienne na przestrzeni wieków – ale w zupełnie nowy sposób! Znajdziesz tu wiele zagadnień przedstawionych w formie intrygujących ciekawostek. Niektóre wprawią cię w zachwyt, inne wywołają zdziwienie. Chcesz wiedzieć, jakie kary stosowano w średniowieczu za polowanie w królewskich...

Uwierzyłbyś, że…?
Zbroja turniejowa kosztowała więcej niż dom

Chcesz wiedzieć, jakie kary stosowano w średniowieczu za polowanie w królewskich lasach i gdzie odbywają się coroczne wyścigi nurków w bagnie? Zastanawia cię, dlaczego na meczu piłkarskim u Majów po każdym golu widzowie uciekali ze stadionu? Czy wiesz, kto wynalazł lotnię? Jesteś ciekaw? Czytaj dalej!

Uwierzyłbyś, że...?
Narciarstwo pojawiło się 5000 lat temu