Uwierzyłbyś, że... w 1400 roku umiejętność czytania mogła uratować życie?! To i inne zalety nauki

Tłumaczenie: Paweł Kozłowski
Seria: Uwierzyłbyś, że...?
Wydawnictwo: G+J
Would you believe - in 1400, reading could save your life? : and other academic advantages
szkolnictwo, nauczanie, historia
elfijka

Uwierzyłbyś, że…? W XVII-wiecznej Francji uczniowie nosili broń do szkoły Książki z tej serii to spojrzenie na życie codzienne na przestrzeni wieków – ale w zupełnie nowy sposób! Znajdziesz tu wiele zagadnień przedstawionych w formie intrygujących ciekawostek. Niektóre wprawią cię w zachwyt, inne wywołają zdziwienie. Chcesz wiedzieć, dlaczego rosyjscy nauczyciele wyrzucali podręczniki i kto...

Uwierzyłbyś, że…?
W XVII-wiecznej Francji uczniowie nosili broń do szkoły

Chcesz wiedzieć, dlaczego rosyjscy nauczyciele wyrzucali podręczniki i kto zostawał żebrakiem, by móc się uczyć? Zastanawiasz się, gdzie uczniowie bywali bici na śmierć za złe zachowanie? Czy wiesz, kiedy zbuntowani uczniowie opanowali całą szkołę? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi, czytaj dalej!

Uwierzyłbyś, że...?
W Nowym Jorku istniała szkoła dla złodziei-kieszonkowców

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: G+J RBA