Uwierzyłbyś, że... w XVI w. buty na koturnie były zakazane?! To i inne szaleństwa mody

Tłumaczenie: Paweł Kozłowski
Seria: Uwierzyłbyś, że...?
Wydawnictwo: G+J
Would you believe... in 1500, platform shoes were outlawed? : and other fashion follies
moda, historia
elfijka

Uwierzyłbyś, że…? Al Capone wprowadził garnitury w paski Książki z tej serii to spojrzenie na życie codzienne na przestrzeni wieków – ale w zupełnie nowy sposób! Znajdziesz tu wiele zagadnień przedstawionych w formie intrygujących ciekawostek. Niektóre wprawią cię w zachwyt, inne wywołają zdziwienie. Chcesz wiedzieć, kiedy należało nosić futra oraz gdzie na świecie 600 kobiet użyło makijażu...

Uwierzyłbyś, że…?
Al Capone wprowadził garnitury w paski

Chcesz wiedzieć, kiedy należało nosić futra oraz gdzie na świecie 600 kobiet użyło makijażu do uśmiercenia swoich mężów? Interesuje cię, kto wynalazł stanik i które kobiety są najcieńsze w talii? Wiesz, jaka tkanina była cenniejsza od złota? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi, czytaj dalej.

Uwierzyłbyś, że...?
Szminka Kleopatry zawierała miażdżone owady