Wielka podróż Marcelina

Tłumaczenie: Anna Mlek
Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Antoniego
El gran viaje de Marcelino
Chatte

Druga część przygód Marcelina, z którym rozstaliśmy się w chwili jego śmierci. Na tym świecie jednak nie wszystko umiera i choć bracia zakonni cierpieli na skutek rozłąki z chłopcem, to jednak cieszyli się, że odnalazł on ostateczne przeznaczenie w objęciach Pana. Dusza dziecka spokojniutko opuszczała ciało i wyruszała w drogę do nieba. Marcelino wędrował teraz, przyciągany przez jakąś...

Dusza dziecka spokojniutko opuszczała ciało i wyruszała w drogę do nieba. Marcelino wędrował teraz, przyciągany przez jakąś niewidzialną siłę, na spotkanie z mamą.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: file://localhost/C:/Documents%20and%20Settings/XXX/Pulpit/default.htm

Lexie | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Pamiętam, że uwielbiałam serial animowany "Marcelino chleb i wino" kiedy byłam dzieckiem. Dlatego też chciałam przeczytać tę pozycję. Jest napisana prostym językiem. Taka religijna książeczka dla dzieci. Tyle że moim zdaniem jest dla dzieci zbyt trudna. Autor próbuje przekazać jakieś wartości, ale nawet dla dorosłego czytelnika to wszystko może być zagmatwane. Jest w niej też sporo o znęcaniu się Marcelina nad zwierzętami. Nie mam dzieci, ale gdybym je miała, to nie wybrałabym tej pozycji dla nich do czytania.

kiniaa_zak | 2016-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2016

Gdy przypadkiem znalazłam tę książkę na półce od razu przypomniały mi się ulubione dobranocki "Marcelino chleb i wino". Postanowiłam więc, wyruszyć w tę sentymentalną podróż. Niestety wrażenia i uczucia, które zapamiętałam z lat dziecięcych- nie powtórzyły się. Fakt, był jeden fragment, który mnie rozbawił, ale poza tym, czytanie tej historii było dla mnie zupełnie przeciętną przygodą. A do tego jakoś nie udało mi się odkryć specjalnie głębokiej nauki, czy morału, ot taka powiastka.