Najpiękniejsza róża świata. Wybór baśni

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
Verdens deiligste Rose
baśnie, Andersen
kamk

Baśnie H.Ch. Andersena to już klasyka literatury dziecięcej. I nie bez powodu. Ponadczasowe wartości, piękno języka, niesamowita fantazja, wzruszające historie i bohaterowie, których się nie da nie lubić. Chociaż pisana w ramach odskoczni od książek dla dorosłych, jako rzecz lekka, łatwa i przyjemna, baśniowa proza Andersena zawiera, pod warstwą prostych historyjek, wiele znaczeń uniwersalnych, mogących stanowić refleksję nawet dla dorosłego czytelnika.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie