Małżeńskie temperamenty

8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

książek: 2067
AnnaSikorska | 2015-02-19

Każdy człowiek jest inny – to taka banalna oczywistość, której nie trzeba powtarzać. Drugą jest to, że każdy człowiek jest taki sam, przez co możemy na podstawie obserwacji i rozmów dowiedzieć się o człowieku więcej i go zrozumieć. W praktyce ze znajomością tych oczywistości bywa różnie. Wiedzieć nie znaczy potrafić się zastosować do nich.
Małżeństwo to specyficzny sposób relacji, w której ludzie wiele rzeczy muszą robić wspólnie, uzgadniać i być ze sobą na co dzień. Przyjaciół czy krewnych możemy widywać rzadziej niż raz w tygodniu i nasze finanse, plany, osiągnięcia nie zależą od nich (pomijając fakt bycia córeczką czy synkiem odpowiednio usytuowanej osoby).
Autor przekonuje nas, że nie ma małżeństwa, które by się nie kłóciło, a podstawą wszelkich sporów jest to, że jesteśmy dwiema oddzielnymi jednostkami. Jak więc w tej różnorodności znaleźć zrozumienie dla siebie i bliskiej osoby? Trzeba poznać siebie oraz zdobyć świadomość, w jaki sposób działa ta druga osoba. Aby móc to...

Myszak | 2011-07-15
Przeczytana: lipiec 2011

Świetna książka. Pozwoliła mi spojrzeć na męża z innej strony i zrozumieć dlaczego on nie zawsze potrafi czytać w moich myślach. Książka naprawdę warta przeczytania.

amaze | 2014-06-08
Vendie | 2016-09-28