Małżeństwo pod górkę

Wydawnictwo: POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
małżeństwo, poradnik
poradniki
talitha_kum

"Małżeństwo pod górkę" to dalszy ciąg "Nieporadnika małżeńśkiego". W "Nieporadniku" zebrałem pytania, jakie kierowały do mnie małżeństwa w związku z przeżywanymi trudnościami, i próbowałem na nie odpowiadać. Ta książka zawiera kolejną część małżeńskich listów, które otrzymałem w ostatnich latach. Próbowałem odpowiadać na pytania, pokazywać jakieś drogowskazy, czasem coś skomentować. Kilka małżeństw w swoich listach napisało, że ich małżeństwo ma - pod górkę - stąd tytuł tej książki. W potocznym języku "mieć pod górkę" znaczy tyle, co natrafiać na trudności, zmagać się z przeszkodami. Każde małżeństwo boryka się z jakimiś trudnościami. Korespondencja, którą prowadziłem, miała charakter "pierwszej pomocy". Z reakcji osób, które pisał, wiem jednak, że moje odpowiedzi na listy przynosiły jakieś światełko w tunelu wielu małżeństwom. Już samo nazwanie problemu i podzielenie się nim przybliża do tego światełka. Chciałbym, by wszystkim, którzy przeżywają to, że w swoich małżeństwach mają - pod górkę - ta książka dodała wytrwałości, odwagi, a także wiary, nadziei i miłości w pokonywaniu owych górek.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google