Zarządzanie zrównoważonym rozwojem miast

Wydawnictwo: Arkady
popularnonaukowa
Andrzej

Praca ta prezentuje nową koncepcję, zgodnie z którą: ideę zrównoważonego i trwałego rozwoju miast można połączyć z takimi narzędziami zarządzania, jak organizowanie, planowanie, partnerstwo publiczno-prywatne, systemy informatyczne, finansowanie rozwoju; pojawia się możliwość lepszego wyjaśniania i przewidywania wyników działalności wszystkich uczestników procesu rozwoju, w tym władz miast i...

Praca ta prezentuje nową koncepcję, zgodnie z którą:
systemy informatyczne, finansowanie rozwoju;
pojawia się możliwość lepszego wyjaśniania i przewidywania wyników działalności
wszystkich uczestników procesu rozwoju, w tym władz miast i władz wyższych szczebli, agencji międzynarodowych oraz specjalistów z różnych dyscyplin nauki;
można stworzyć warunki sprzyjające integracji takich dziedzin wiedzy, jak ekologia,
urbanistyka i architektura, psychologia, inżynieria czy informatyka;
obszar zurbanizowany można określić jako ekosystem miejski złożony z podsystemów
architektoniczno-urbanistycznych, w skład których wchodzą parki nauki i technologii, zespoły małych i średnich firm, zespoły mieszkaniowe, przedsiębiorstwa ekologicznego transportu publicznego, rewitalizowane nieruchomości komunalne etc.;
stają się możliwe dalsze dociekania teoretyczne i metodologiczne, a także udoskonalone działania praktyczne.
Autor stara się odpowiedzieć na pytania, które zadają sobie obecnie w Polsce naukowcy, działacze samorządowi i kadra administracyjna różnych szczebli oraz projektanci i planiści, a także wszyscy zainteresowani działalnością na rzecz podniesienia poziomu życia w naszych miastach. Te pytania (i odpowiedzi) dotyczą wyboru drogi, jaką powinniśmy podążać, aby dostosować swój rozwój do standardów krajów zachodnioeuropejskich, w których samorządność ma długą tradycję.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!