Zagadka drogi sudeckiej

Seria: Militarne serkrety
Wydawnictwo: Technol
literatura faktu
Bożena

Porzucone inwestycje od dawna pobudzały zainteresowanie swą tajemniczością. Widząc nieukończoną szosę i towarzyszące jej budowle o charakterze militarnym, niejeden tropiciel tajemnic historii zastanawiał się, jakie sekrety skrywa Droga Sudecka. Obecnie, za sprawą rozwoju motoryzacji, trasa ta dostępna jest nie tylko dla wytrawnych piechurów i profesjonalnych eksploratorów, lecz również dla zwykłych turystów. Mogą oni samodzielnie zobaczyć miejsca, o których kiedyś słyszeli tylko nieliczni ludzie. Książka stanowi pierwszy w Polsce opis powojennej historii Drogi Sudeckiej. Opis ten pełen jest różnych ciekawostek, zapomnianych szczegółów oraz tajemnic. Lektura książki będzie wyprawą w przeszłość oraz lekcją historii o trasie, której przypisywano najbardziej fantastyczne przeznaczenie.
Materiały do "Zagadki Drogi Sudeckiej" były zbierane w latach 2000-2013. Książka zawiera opis dziejów takich odcinków sudeckiej trasy, jak szosa ze Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby, szosa Chełmsko Śląskie – Łączna, Droga Stu Zakrętów, Droga Orlicka, Autostrada Sudecka i szosa Lądek-Zdrój – Złoty Stok.

źródło opisu: http://www.technol.anv.pl

źródło okładki: http://www.technol.anv.pl