Ostatnia rozgrywka

Cykl: Adam Gawlik (tom 3)
Wydawnictwo: Grasshopper
Ag2S

Tajna organizacja wpuszcza do Sieci wirusa z przekazem podprogowym, oddziałującym na ludzkie decyzje. Celem jest przejęcie rządów na Kremlu, a następnie zdobycie politycznej i gospodarczej władzy na świecie. Amerykański wywiad szybko dociera do byłego komandosa Adama Gawlika, który zna twórcę syndykatu z lat ich wspólnej walki podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie. Polak nie chce stawać przeciwko dawnym towarzyszom broni i odrzuca propozycję współpracy z CIA. Niedługo potem jego podopieczny, student informatyki, przypadkowo penetruje systemy komputerowe Rosjan. Płatni zabójcy dostają na niego zlecenie...
Ostatnia rozgrywka to opowieść o romantycznym uczuciu i o ludziach uwikłanych w działania służb specjalnych, afrykańskie konflikty zbrojne i handel żywym towarem.
Tu każdy dzień wykuwa lub łamie najtwardsze charaktery.
Przychodzi czas, kiedy braterstwo broni staje się przekleństwem.

Krzysztof1993 | 2016-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Ponad pół roku temu dosłownie zachwycony pierwszą częścią przygód wybitnego Adama Gawlika, momentalnie zabrałem się za drugą. Moje oczekiwania były bardzo wysokie i przyznam, że drugą częścią odrobinę się zawiodłem, zatem postanowiłem odłożyć trzecią na później, zwracając pokrótce uwagę na niezbyt pochlebne oceny „Ostatniej rozgrywki”.

I teraz muszę stwierdzić, iż była to znakomita decyzja, ponieważ pochłonąłem książkę z podobnym entuzjazmem jak przy pierwszej części. Ponownie zachwyciły mnie wyważone wątki, ciekawe zawikłania akcji i postać głównego bohatera. Aż szkoda, że brak kolejnej części. Gorąco polecam!

MikeParcero | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Z książkowymi kontynuacjami jest przeważnie tak samo jak z filmowymi odpowiednikami. Pierwsza część to coś świeżego i często naprawdę dobrego. Każda następna jest już zazwyczaj o klasę gorsza, pisana bo czytelnicy i wydawnictwo tego chcą. Tutaj prawdziwie zgniłym jajem okazała się 3 z kolei i szczęśliwie ostatnia.
Ta część przygód Gawlika to coś strasznego. Lepiej się czyta ulotki dołączone do leków niż tą książke.
Trzy romanse:studencki,lesbijski i super niebezpiecznego faceta z wrażliwą panią doktor. Wirus z przekazem podprogowym, ludzie-marionetki w rękach szalonych naukowców i hakerów, chęć przejęcia władzy na Kremlu, tajemnicza organizacja rządząca światową gospodarką, akcja w Kongo. Za dużo watków a za mało samego Gawlika. To on był głównym bohaterem, dwoił się i troił w pojedynkę ratując świat. Teraz też jest, ale jakoś za mało, za bardzo z boku.
Do tego ostatnie kilkadziesiąt stron i wprowadzenie tematu handlu żywym towarem. Litości! Panie Autorze, oglądał Pan...

Bruno | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

"- No - Rosjanin skwitował jego robiący wrażenie wyczyn, niczym powieściowy Nikodem Dyzma" :-( zastanawiam się, czy Autor chociaż raz przeczytał swoje książki? Dobrze, że to już ostatnia część :-) szkoda, że "trylogia" nie skończyła się na "Męskiej sprawie"

Ewelina | 2015-10-15

Trzecia i moim zdaniem najsłabsza część przygód Adama Gawlika. Za mało Adama, za dużo wątków, za dużo erotycznych wstawek nie wiem po co, chyba tylko by podbić zainteresowanie treścią, a końcówka już żywcem wyjęta z filmu "Uprowadzona" :/

Tadeusz | 2016-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Tak jak pisałem przy okazji 1 tomu-Musierowicz dla dorosłych.W tym tomie niezbyt udane fragmenty dziejące się poza Polską!

Ezorn | 2015-08-18

Bardzo dobre zakończenie trylogii!

Ells | 2011-11-08
Przeczytana: 14 listopada 2011

Świetne zakończenie rewelacyjnej trylogii!

Arek Rygalski | 2016-09-10
darek12322 | 2016-07-19