Sto pociągnięć szczotką przed snem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cento colpi di spazzola prima di andare a dormire
837469050X
okruszek

„Sto pociągnięć szczotką przed snem” napisała i opublikowała, mając 17 lat. Melissa Panarello, autorka najgłośniejszego włoskiego debiutu ostatnich lat, została ochrzczona „sycylijską Lolitą”. Książka ukazała się pod niby-pseudonimem Melissa P., ale autorka dość szybko odsłoniła swą twarz i stała się postacią publiczną. Jej pamiętnik to historia nieokiełznanego seksu, cynicznego oddawania się...

„Sto pociągnięć szczotką przed snem” napisała i opublikowała, mając 17 lat.
Melissa Panarello, autorka najgłośniejszego włoskiego debiutu ostatnich lat, została ochrzczona „sycylijską Lolitą”. Książka ukazała się pod niby-pseudonimem Melissa P., ale autorka dość szybko odsłoniła swą twarz i stała się postacią publiczną. Jej pamiętnik to historia nieokiełznanego seksu, cynicznego oddawania się wszystkim napotkanym mężczyznom - kolegom, korepetytorowi, znajomym z Internetu i przypadkowym nieznajomym. To historia narcyzmu, który urasta do gigantycznych rozmiarów, historia poznawania miłości cielesnej we wszystkich możliwych odmianach i konfiguracjach, zatracenia się w seksie bez prawdziwej miłości i bez przyjemności, w oczekiwaniu na głębokie uczucia, na mężczyznę, który potrafiłby dostrzec w kobiecie coś więcej niż samo ciało.

Marlena | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Książka nie jest i nigdy nie będzie arcydziełem literatury. Bulwersujący pamiętnik 15-to letniej Melisy, napisany naiwnym, dziecięcym językiem. Pomysłowość, tajemnica, ból, upokorzenie to w skrócie treść całego pamiętnika. Pewnego wieczoru Melissa poznaje Daniela, z którym przeżywa po raz pierwszy doświadczenie seksualne (raport oralny), jego magia jest jednak zniszczona przez wulgarne zachowanie chłopca. Melisa zakochuje się i pragnie pełnego raportu z Danielem, ale ten z drwiną odrzuca jej propozycję. Później jednak wykorzystuje ją w sposób zimny i mechaniczny, nie wierząc jej, że jest dziewicą. Pod wpływem pierwszej miłości i związanego z nią rozczarowania, wkracza w świat seksu i zatraca się w nim. Szuka miłości niestety nie tam gdzie powinna. Łudząc się, że znajdzie ją w czyimś łóżku ponosi związane z tym konsekwencje. Odkrywa, że wzbudza zainteresowanie innych uprawiając z nimi sex. I tak oddaje swe ciało każdemu, kto o to poprosi. Melissa, nie potrafi odnaleźć się w...

Ewa-Książkówka | 2010-04-09
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane

Plus tej publikacji to bez wątpienia prostota - jest napisana łatwym językiem, który trafi do wszystkich ale czy jej istota jest wartościowa...tego bym już nie powiedziała...Bo czego spodziewać się po spisie aktów seksualnych jakich doświadczyła autorka ? Tematyka chwytliwa- seks się sprzedawał, sprzedaje i będzie się sprzedawał chyba już zawsze tylko forma podania jest co raz ostrzejsza z czasem. Można przeczytać z braku laku.

okruszek | 2010-10-14
Przeczytana: 29 marca 2010

Z racji tego iż mają ją w formie e-booka to bardzo dlugo sie przymierzalam do jej przeczytania, z czytaniem tez nie było lepiej....Jakos e-booki do mnie zbytnio nie przemawiają. przede wszystkim to nie jest powieść dla młodzieży. Pamiętnik Melissy to historia nieokiełznanego seksu, cynicznego oddawania się wszystkim napotkanym mężczyznom - kolegom, korepetytorowi, znajomym z Internetu i przypadkowym nieznajomym. To historia narcyzmu, który urasta do gigantycznych rozmiarów, historia poznawania miłości cielesnej we wszystkich możliwych odmianach i konfiguracjach, zatracenia się w seksie bez prawdziwej miłości i bez przyjemności, w oczekiwaniu na głębokie uczucia, na mężczyznę, który potrafiłby dostrzec w kobiecie coś więcej niż samo ciało.
Zdecydowanie poruszająca, momentami obrzydliwa. Z jednej strony miałam wypieki na twarzy, czytałam, nie mogąc się oderwać, z drugiej -było mi żal głównej bohaterki, a przy niektórych fragmentach odczuwałam fizyczny ból. Ale to być może kwestia...

malwina | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Czytalam wczesniej ksiazke 'zapach twojego oddechu' tejze autorki, szczerze wielkie arcydzielo to to nie bylo.
Jednak to co przeczytalam w 'stu pociagnieciech szczotka przed snem' nigdy mi sie nawet nie przysnilo. Chodz w zyciu wiele przeszlam, widziala...
Ciezko uwierzyc mi takze iz to jest pamietnik, czyli historia prawdziwa, tak mlodej dziewczyny.
Tak ksiazka poprostu wzbudzila we mnie obrzydzenie. Jezyk jest wugarny, sceny przedstawione horror.
To juz chyba prostytutka ma wiecej szacunku do siebie, niz ta, badz co badz, nastolatka.
Nigdy w zyciu, jeszcze raz powtorze nigdy w zyciu nawet wrogowi bym jej nie polecila. Poprostu szkoda pieniedzy, a jezzcze bardziej czasu

jamczyk | 2016-02-07
Przeczytana: 2007 rok

Wynurzenia nastoletniej nimfomanki. Szkoda życia.

Krzysio | 2011-02-06

Krótka ksiażeczka 18+. Autorka opisuje swoje pierwsze przeżycia seksualne, które wszystkie po kojei są obrzydliwe i prowadzą autorkę do (mówiąc krótko) zeszmacenia. książeczka (bo nie można jej nazwać książką) wcale nie przypadła mi do gustu, choć spodziewałem się że opisy poczynań "sycylijsckiej Lolity" mi się spodobają. Mimo zrażenia po lekturze miałem nadzieję że w następnej części napisze coś mądrzejszego, jakeiś dojrzałe przemyślenia. Zawiodłem się. Pusta lodziara zostanie lodziarą nawet po wydaniu własnej książki.

Sylffia | 2013-11-08

Seks, seks, seks, ale czy mnie urzekł to bym tego nie powiedziała.... strata czasu. Prostota w słowach, płytkie dialogi, choc tematyka na czasie (erotyk, a raczej pornografia) to jest bez wartości. Wzbudza obrzydzenie i pogardę, pozostawiła mi niesmak i zmieszanie... Jak dla mnie wszystko na siłę pisane i niestety nie wyszło.
Ja tej książce mówię nie! nie! nie! - dziękuję

wiola | 2015-09-30

Ok że erotyczny mogę potwierdzić, że babka ma nie całkiem poukładane w głowie też, że jest mało prawdopodobna także. Nie wieże, że nikt się nie interesował gdzie znika początkowo 14 latka, co robi 15 latka w jakim towarzystwie się obraca. I jeszcze kolejne pije piwo, chodzi do knajpy, i uprawia wyuzdany seks z kilkoma facetami naraz.

sav | 2010-06-16

Chciałabym powiedzieć "wbrew pozorom" i tak dalej, ale niestety musiałabym skłamać. Zgodnie z pozorami książka ma niewielką wartość. Najpierw obejrzałam film i wydał mi się ostatecznie z przekazem. Niezbyt wyrafinowanym, nienajgłębszym, ale miał coś do powiedzenia. Pomyślałam więc, że książka pokaże mi pełniejszy obraz, poprawiając wrażenie niedosytu intelektualnego, ale tak się nie stało. Historia jest prosta, nieciekawa i jakich wiele, całe przeżycia seksualne autorki to czysty chwyt marketingowy, a ostateczna konkluzja
#MINIMALNY SPOILER#
"seks jest wartościowy wtedy kiedy są uczucia" i nieśmiertelne "dopiero prawdziwa miłość cię uszczęśliwi przezwyciężając wszystko"
#KONIEC SPOILERA#
oklepane do bólu i niesatysfakcjonujące. Zakończenie jest tak pozbawione konkluzji, że równie dobrze ostatnia scena mogła nastąpić po pierwszej i byłoby wszystko jedno.

Nimmo | 2015-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

To drugie w mym życiu (po "Kręci mnie Mads Mikkelsen") "arcydzieło" (młodzieżowej) literatury erotycznej. Podobnie jak poprzednie pisane w formie pamiętnika, i podobnie równie beznadziejne. Bełkot o jakimś tam aniele i diable, wilkołaku i robaku, dzidach i wrotach. Bzdety, bzdety, bzdety. A list o majtkach i pseudofilozoficzne dywagacje w których bohaterka porównuje się do ... Barcelony, to już po prostu gromki śmiech na sali. Jedyny dobry pomysł to opis snu w śnie (bez względu na to o czym są te sny).
Książka zasługuje na jedną gwiazdkę ale jest nieco (wybaczcie mi słowo którego tu teraz użyję) lepsza (sic!) od tego gniota który wymieniłem na początku, a skoro tamta dostała dwie gwiazdki, więc sami rozumiecie.
-----
Nie, nie, nie !!! Nigdy więcej takiej grafomani (bo się skończy czytanie w parach :P).