Okładka książki Córka czarownicy

Literatura polska
typ
papier
Ag2S
6,52 (111 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Kontynuacja losów bohaterów „Czarownicy”. Małgosia, już jako 22-letnia studentka, przyjeżdża na wakacje do swoich przybranych rodziców: Michała i Ady. Po kilku dniach pobytu na wsi zachowanie dziewczyny wywołuje ich niepokój. Małgosia jest blada, śnią się jej koszmary, budzi się z krzykiem, traci apetyt i dobry humor. Znika na wiele godzin, nikomu nie mówi, dokąd chodzi. Nawet Damian, przyjaciel...

Kontynuacja losów bohaterów „Czarownicy”.

Małgosia, już jako 22-letnia studentka, przyjeżdża na wakacje do swoich przybranych rodziców: Michała i Ady. Po kilku dniach pobytu na wsi zachowanie dziewczyny wywołuje ich niepokój. Małgosia jest blada, śnią się jej koszmary, budzi się z krzykiem, traci apetyt i dobry humor. Znika na wiele godzin, nikomu nie mówi, dokąd chodzi. Nawet Damian, przyjaciel z dzieciństwa, teraz w niej zakochany, nie wie, co dręczy dziewczynę.
Małgosia nerwowo reaguje na wszelkie pytania, traci kontakt z otoczeniem. Rodzina przypuszcza, że wróciły jej dawne problemy psychiczne. Gosia ponownie musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Jaki mroczny sekret skrywa? Czy po latach potrafi się z niego wyzwolić...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Corka_czarownicy-p-32279-1-30-.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

W ,,Córce czarownicy'' autorka wraca do bohaterów przedstawionych w powieści ,,Czarownica''.
Małgosia próbuje rozwiązać sprawę morderstwa z przed lat,jak też swoje uczucia do Damiana.Czy Małgosi się uda ? Wykryje sprawcę ? Uda się z Damianem ? Stworzą związek ? Albo nie ? Czy morderca pójdzie do więzienia ? - na te pytania uzyskacie odpowiedź gdy przeczytacie książę :)
Czy druga część jest lepsza od pierwszej ?
Na pewno,chociaż dobrym słownictwem nie grzeszy ... ale książka jest tak ciekawa i wciągająca,że można jej to wybaczyć :)

Na początku śpieszę z wyjaśnieniami. Tytuł książki jest mylący. Czytelnik nie znajdzie tu czarownic, czarnej magii i tym podobnych zabobonów. Książka to kontynuacja losów bohaterów Czarownicy, którą miałam przyjemność czytać już jakiś czas temu, i kompletnie o niej zapomniałam. A było to naprawdę przyjemne czytadło. Natknęłam się na nią ponownie na bibliotecznej półce, i zobaczyłam obok jej kontynuację. Bez zastanowienia wypożyczyłam i zabrałam się za lekturę.

Od wydarzeń opisanych w Czarownicy minęło kilka lat. Małgosia, już jako 22-letnia studentka weterynarii, przyjeżdża na wakacje do swoich przybranych rodziców: Michała i Ady. Przy okazji zamierza popracować nad artykułem dla lokalnej gazety. Ma jej w tym pomóc Damian, kolega z dzieciństwa. Po kilku radosnych dniach pobytu na wsi dziewczyna zaczyna zachowywać się dziwnie, co budzi niepokój u jej rodziców. Małgosia jest blada, śnią jej się koszmary, traci humor i kłóci się ze wszystkimi bliskimi jej osobami. Zdezorientowana rod...

książek: 1936
Ewelina | 2014-10-29
Przeczytana: październik 2014

"Córka czarownicy"zdecydowanie bardziej mi sie podobała niż poprzednia część.Tutaj autorka skupiła się bardziej na uczuciach i relacjach bohaterów.A do tego wychodzi na jaw koszmar z dzieciństwa Małgosi.Z którym się musiała borykać do tej pory.
Polecam

oxfordka | 2014-03-12
Przeczytana: 10 marca 2014

Już na samym początku Wam napiszę, że tytuł książki mnie definitywnie zbił z tropu. Spodziewałam się magi, czarów, czegoś nadprzyrodzonego... w końcu czarownice potrafią czarować... niestety (lub stety) nic takiego magicznego nie znalazłam. Zarówno w tytułowej córce czarownicy jak i w ogóle w całej książce.

Rzadko kiedy zdarza się, żebym sięgała po książki inne niż gatunku fantasy, a tu proszę - sięgnęłam. Myślę, że jest to powieść z gatunku literatury obyczajowej, gdzie można też spotkać, a nawet trudno ich nie zauważyć, pewnych wątków kryminalnych.

Kontynuacja losów bohaterów „Czarownicy”.

Anna | 2014-01-02
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Anna Klejzerowicz to pisarka niezwykła. Jestem w dalszym ciągu pod urokiem niewydanej jeszcze jej powieści "List z powstania", która pojawi się w księgarniach 15 stycznia. "Córkę czarownicy" czytałam co prawda wcześniej, ale okres przedświąteczny nie sprzyjał pisaniu recenzji.
Kontynuacja "Czarownicy" jest tak samo ciekawa jak część pierwsza, można by nawet uznać, że jest jeszcze bardziej zajmująca, bo naprawdę wiele się z tej książce dzieje.
Oczywiście dowiadujemy się, co słychać u naszych bohaterów, jak toczyły się przez lata losy Michała i Ady, a przede wszystkim Małgosi. W tej chwili ma już 22 lata, studiuje, świetnie sobie ze wszystkim radzi. Nie mieszka już co prawda ani z ojcem i jego rodziną, ani z Michałem i jego żoną, jednak w czasie letnich wakacji przyjeżdża właśnie do nich. To tutaj chce miło spędzić czas, w zaciszu swojskich klimatów, w otoczeniu dobrze jej znanych miejsc. Niestety nie będzie jej dany bezpieczny i spokojny relaks wśród kochających ją osób. Z Małgosią zac...

Gabriela | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Powiem szczerze,jestem trochę zawiedziona Córką czarownicy. Pierwszą część -Czarownicę- połknęłam błyskawicznie, i zaraz też sięgnęłam po drugą. Jednak wszystko potoczyło się w nie "moim "kierunku.Nie lubię sensacji, nigdy nie sięgnęłabym po książki Agathy Christie, które z kolei uwielbia moja koleżanka. I takim to sposobem dowiedziałam się ,że przeczytałam coś na kształt "Uśpionego morderstwa" Agathy Christie. Jeśli ktoś lubi taką literaturę to zachęcam do porównania i czekam na opinie :-)Bo osobiście wolę nie zaglądać do takich książek. Córkę skończyłam ,lecz bez jakiegoś większego zauroczenia-nie mój klimat -w przeciwieństwie do części pierwszej.

kaka84k | 2014-07-28
Przeczytana: lipiec 2014

Kontynuacja książki "Czarownica". Tytuł jest zagadką w przypadku obydwu tych książek. Zastanawiamy się kto jest czarwonicą, myślimy o magi. A ty niespodzianka. Wspaniała historia . Już się wydaje, że w tej rodzinie wszystko powinno zacząć się układać. Małgosia wraca na wakacje na wieś, podkochuje się w niej dawny kolega Damian. Aż tu nagle jedno zdjęcie wywołuje w Gosi wspomnienia i lęki które były gdzieś przez ten czas ukryte. Okazuje się bowiem ,że Gosia jako dziecko była świadkiem morderstwa ,które dokonał znany lekarz. A jakiego morderstwa przeczytajcie sami nie ma co zdradzać zakończenia....

diunam | 2013-09-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 16 września 2013

Niedawno czytałam „Czarownicę” Pani Anny Klejzerowicz. Powieść zrobiła na mnie piorunujące wręcz wrażenie. Urzekł mnie panujący w niej klimat, a także umiłowanie prostego życia w zgodzie z naturą. Tym większa była moja radość, gdy dowiedziałam się, że właśnie powstała kontynuacja tejże powieści pod tytułem „Córka czarownicy”. Książka od razu znalazła się na liście moich priorytetów czytelniczych.

Od wydarzeń opisanych w „Czarownicy” minęło kilka lat. Gosia jest już dorosła. Właśnie śpiewająco zaliczyła sesję i przyjechała na wakacje do Michała, Ady i zwierzaków. Przy okazji zamierza popracować nad artykułem dla lokalnej gazety, którego tematem ma być okoliczna przyroda. Ma jej w tym pomóc Damian, kolega jeszcze z dzieciństwa, który obecnie zajmuje się fotografowaniem. Chłopak od lat skrycie podkochuje się w Gosi, jednak ona nie szuka miłości ani stałych związków. Pragnie jedynie zabawy. I właśnie takie miały być te wakacje. Rozrywkowe, sielskie i wesołe. Niestety Gosią zawładnęło uczu...

Ninni | 2014-10-09

Książka jest kontynuacją "Czarownicy", ale też i odcinaniem kuponów od części pierwszej. Historia Małgosi w części drugiej jest wg mnie mocno naciągana, pomysł , aby coś jeszcze wygrzebać z pamięci dziewczyny, okazał się porażką. Całość nierealna, mocno przesłodzona idyllicznymi obrazkami polukrowanej wsi , gdzie nikt nie pracuje, wszystko tonie w kwieciu i jedzeniu, a przede wszystkim w swojskich jajkach. Jednak od autorki oczekiwałam czegoś więcej.

| 2013-08-15

Małgosia już jako dorosła, 22-letnia kobieta przyjeżdża na wakacje do rodziców - Ady i Michała. Z początku wszystko wydaje się być sielanką, póki dziewczyna nie prosi o pomoc swojego dawnego przyjaciela z dzieciństwa Damiana. Odkąd zaczynają pracować nad zdjęciami do artykułu Gośka zmienia się diametralnie. Nikt z rodziny jej nie poznaje, a zakochany chłopak nie potrafi do niej dotrzeć. Okazuje się, że tajemnicę skrywają między innymi zdjęcia, szmaragdowe jezioro, a także wspomnienia z dzieciństwa dręczące Małgosię co noc. Głównie przez to znika codziennie na kilka godzin, chodzi krętymi ścieżkami, gdzie zostaje sama ze swymi myślami, unika otoczenia, mało je i nie rozmawia z najbliższymi. Nic jednak nie może być zatajone na zawsze... Czasem najskrytsze i niespodziewane historie wychodzą na światło dziennie w zupełnie nie oczekiwanym momencie. Dla niektórych są przekleństwem, zmarnowanym życiem, lecz dla innych jest to dopiero początek, wyzwolenie się i oczyszczenie.

Już od początku...

Załóż konto za darmo!