Jezioro cierni

Wydawnictwo: Prozami
9788363742041
literatura piękna
Agnieszka

Kiedy przed laty Katarzyna opuszczała Polskę, nie był to zwykły wyjazd lecz ucieczka. W Silver Spring pod Waszyngtonem próbowała ułożyć życie na nowo – jako Kate Robertson, żona Stephena i matka Petera. Rodzinną sielankę przerywa wiadomość, że dorastający syn pragnie poznać swoje korzenie i odnaleźć rodzinę w Polsce. Kate w desperacji rusza w ślad za nim, by uchronić go przed poznaniem najbardziej mrocznych tajemnic z przeszłości.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: wydawca

kjuik | 2019-04-09

póki co najsłabsza, ale wciąż niezła, pozycja wśród dzieł autorki

Wilczabiblioteczka | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

Czy pozornie normalna rodzina może skrywać swoje tajemnice? Czy źle wyciągnięte wnioski mogą ją zniszczyć? A może niektóre tajemnice nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego? Czy można całkowicie odciąć się od swojej przeszłości?
Książka Magdaleny Zimniak „Jezioro Cierni” od pierwszej strony wciąga czytelnika w rodzinną tajemnicę; sprawia, że czytelnik chce się dowiedzieć co się stało w pozornie normalnej rodzinie, że główna bohaterka postanowiła uciec, aż na drugi kontynent i zapomnieć o wszystkim co zostawiła w Polsce. Jest to lektura niezwykle wciągająca, przez co nie ma możliwości żeby od niej oderwać się chociażby na chwilę. Porusza bardzo trudne tematy, niekiedy zaskakujące, a nawet powodujące zniesmaczenie u czytelnika. Bohaterowie budzą pozytywne uczucia, nie ma takiego typowego „czarnego charakteru”, raczej zakłada się, że każdy ma w sobie „mroczną” nutkę. Jednakże są oni zbyt wyrozumiali, spokojni, brakuje im jakiegoś… „pazura”. Szczęśliwie zakończenie rozwiązuje...

Iwona | 2018-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2018

Mogę stwierdzić jedno- bardzo żałuję,że dopiero sięgnęłam po książki tej autorki. Jak dla mnie są rewelacyjne.
Ta pozycja bardzo wciągająca, skrywająca do końca wiele tajemnic. Wnioski nasuwają się natychmiastowo- nie budujmy życia na kłamstwach, gdyż one mogą zrujnować nasze życie. Kłamstwa, niedomówienia niestety zawsze wyjdą więc lepiej od nich jak najdalej.

Klaara | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Zupełnie przypadkowo wpadła mi w ręce ta powieść bliżej nieznanej mi autorki i ...BINGO! Nie jest to może arcydzieło, ale czyta się fantastycznie. Wciągająca fabuła, wartka akcja i nieoczekiwane zakończenie. Powieść obyczajowa z kryminalną nutą. Polecam gorąco!

Mania9 | 2016-12-18
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 grudnia 2016

Słabiutkie. Początek zaciekawia, ale bez całego środka można by się świetnie obejść, bo nic nie wnosi za to jest mocno naciągany - dodatkiem do tego jest przewidywalne gdzieś od połowy książki zakończenie. Kilka stron podkręcenia akcji pod koniec to stanowczo za mało.

Książka pisana prostym językiem, żeby nie powiedzieć w uproszczeniu, autorka podaje fakty, ale nijak nie potrafi oddać emocji, nie buduje nastroju, za to irytuje nagromadzeniem zachowań odległych od realizmu o lata świetlne - to dotyczy w zasadzie wszystkich postaci. Nie ma tam nikogo, o kim można by powiedzieć, że jest z krwi i kości, a nie papierową kukiełką. Żywi ludzie mają emocje, różne humory, nikt nie jest jednostajnie porządny, uprzejmy, nieegoistyczny itd. Samo nagromadzenie tylko takich typów świadczy o niskiej jakości książki.

Po wielu pochlebnych opiniach spodziewałam się czegoś naprawdę na poziomie, a jakbym miała podsumować to dzieło jednym zdaniem to jest to rozszerzona wersja artykułu z "Życia...

Dominika | 2016-11-06
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Zdecydowanie polecam! Bardziej podobały mi się " Białe róże.. " i "Willa" ale ta jest na 3 miejscu, muszę przeczytać jeszcze " Szlak".

Ewelina | 2016-10-24

Książka trzyma w niepewności do końca. Początkowo, po kilkunastu stronach i wyjaśnieniu zagadki, myślałam "To już?". Na szczęście w połowie książki okazało się, że prawda jest inna. Byłam pewna, że już znam odpowiedź i zostało tylko dowiedzenie się prawdy przez Petera.
Troszkę podejrzewałam, że Antoni lub jego przyjaciel zabił narzeczonego Moniki, ale nie do końca wiedziałam dlaczego. No i na końcu wszystko się wyjaśniło.
Podobało mi się otwarte zakończenie - brak rozwiązania "miłostek" Petera - z kim zdecydował się być? Czy Agnieszka potrafi stworzyć związek? Co z Antonim - czy umarł? Czy mąż Kate wybaczył jej kłamstwa? I co z Moniką i informatykiem?

Po za tym oceniam książkę na mocną 9.

Gosik62 | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

To moje pierwsze spotkanie z panią Zimniak. Przyznam, że trochę się obawiałam tej lektury po przeczytaniu na okładce słów A. Lingas - Łoniewskiej, iż jest to dramat psychologiczny. Bałam się, że będzie to trudna, "ciężka" książka. Jakże się pomyliłam - pochłonęłam ją z wielką przyjemnością. Kłamstwa, niedopowiedzenia, brak szczerych rozmów i wyjaśnień życiowych kwestii, a przy tym wielka, bezinteresowna miłość różnych konfiguracji. Niesamowite napięcie, przeplatanie współczesności z przeszłością i mimo jakichkolwiek domyśleń (kto, co i dlaczego) wszystko w końcu okazało się inaczej. Wiem, że zawile i mało czytelnie, ale kto przeczyta "Jezioro cierni" to zrozumie!!! Gorąco polecam!!!

Nina | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Kolejne, bardzo udane spotkanie z Magdaleną Zimniak. Bardzo wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach, o tym, jak kłamstwo może zburzyć rodzinne życie. O tym, że ważnych rzeczy ze swojej przeszłości nie należy ukrywać, a traumę dzieciństwa trzeba 'przepracować', aby wieść normalne życie. Polecam serdecznie

hagap | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Moje drugie spotkanie z autorką i...zaraz sięgam po kolejny tytuł z nadzieją, że będzie to równie dobrze spędzony czas.