Czarnohora i Świdowiec . Mapa Compass 1:50 000

Wydawnictwo: COMPASS

Czarnohora jest najwyższym masywem ukraińskich Karpat i równocześnie całej Ukrainy. Długość głównego grzbietu Czarnohory przekracza 40 km. Najwyższym szczytem pasma jest Howerla (2061 m). Górne partie tych gór mają alpejską rzeźbę z licznymi formacjami polodowcowymi. Znaczna część Czarnohory jest włączona do Karpackiego Parku Narodowego. Dla turystów najbardziej atrakcyjny jest odcinek grzbietu leżący między górami Howerla i Pop Iwan ze szczytami: Howerla, Braskuł, Pożyżewska, Turkuł, Rebra, Brebenieskuł, Czarna Góra oddzielonymi płytkimi siodłami. Połonina Świdowiec zajmuje wśród ukraińskich połonin szczególną pozycję - jest połoniną najwyższą i najrozleglejszą. Najwyższym szczytem pasma jest Bliźnica (1881 m), a jego grzbiet ciągnie się przez 60 km. Ze Świdowca można wyruszyć na kilkudniowe wędrówki po ogromnych połaciach pastwisk, można tam obejrzeć miejscami dramatyczną rzeźbę kotłów polodowcowych z niewielkimi stawami na ich dnie. Mapa jednostronna z obszernym przewodnikiem turystycznym, wzbogaconym licznymi fotografiami. W nim także propozycje wycieczek górskich, opis ośrodków narciarskich oraz informacje praktyczne dla turystów.

źródło opisu: http://www.compass.krakow.pl/

źródło okładki: http://www.compass.krakow.pl/