Wychowawca-przywódca. Nie ma trudnych dzieci, są tylko niewłaściwi opiekunowie

Wydawnictwo: Sensus

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Czesia | 2017-02-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Z racji swego zawodu i zainteresowań często sięgam po książki z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii, które poszerzają moje horyzonty. Tym razem sięgnęłam po cieniutką książkę Małgorzaty Skarbeckiej o tytule „Wychowawca-przywódca...” Nie łudziłam się, że będzie to ambitna lektura, ale muszę przyznać że zawiera wiele ciekawych kwestii związanych z wychowywaniem i pracą z dziećmi. Książka napisana jest lekkim, prostym językiem, dzięki czemu będzie dobrym tekstem zarówno dla wychowawców, pedagogów jak i rodziców, którzy chcą dowiedzieć się jak postępować prawidłowo w kontakcie ze swoimi dziećmi. Książka z zakresu nauk społecznych to ciekawy i pomocny poradnik dla osób, które pracują lub żyją z dziećmi. Jest uniwersalny i przydatny. Autorka podaje na kartach tej książki swoje doświadczenia pracy z dziećmi, błędy które najczęściej są popełniane a także świetne rozwiązania trudnych sytuacji. Ponadto w każdy rozdziale są podane przykładowe zadania, zabawy, które można użyć w pracy...

linka35 | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Krótka niby niepozorna książeczka kupiona przeze mnie w promocji w jednym z marketów. Dziś stwierdzam, że za długo odkładałam jej przeczytanie. Pisana prostym, przyjaznym dla czytelnika językiem. Zawiera sporo porad i tricków w pracy wychowawczej, ale nie nachalnych, tylko raczej ułatwiających pracę. Już wszyscy w mojej rodzinie słuchali "opowieści o słoniu". Genialna lektura godna polecenia każdej osobie pracującej z grupą dzieci, ale i nie tylko.

Randall_1916 | 2016-04-27
Ewelina | 2015-11-15