Budapeszt. Stolica-zdrój. Wydanie 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodniki Bezdroży". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Budapeszt, Węgry, Buda, Peszt

Budapeszt to niezwykła stolica: stolica-zdrój! Metropolia, która dzięki swym gorącym źródłom, zamiast zgiełku oferuje relaks i wytchnienie. jest też ogromnym uzdrowiskiem działa tu prawie 50 kąpielisk zasilanych naturalnymi gorącymi źródłami mineralnymi i termomineralnymi bijącymi pod wzgórzami Budy.

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Bardzo porządnie napisany niewielki przewodnik po Budapeszcie. Można się z niego sporo dowiedzieć zarówno o samym mieście i jego najciekawszych obiektach jak i o samej historii Węgier. Dużo jest tu również ciekawostek.
Co do praktycznej przydatności w podróży - jest tu opisanych 5 tras turystycznych o różnej długości. Wędrując po mieście według wskazówek przedstawionych w przewodniku raczej nie można się zgubić (co najwyżej w niektórych przypadkach można nieco stracić orientację bo z uwagi na upływ czasu kilka obiektów - najczęściej gastronomicznych- już nie istnieje pod danym adresem z nazwą opisaną w książce). Dodatkowo poruszanie ułatwiają schematyczne rozkładane mapki (które można wykorzystać jako zakładki - plus dla wydawcy). Wadą tych mapek jest jednak to, iż nie uwzględniają/pokazują przebiegu środków komunikacji miejskiej (np.metra) i w pewnych momentach musiałem się posiłkować normalną mapą.
Dla osób które znudzą się już stolicą jest opisanych kilka najciekawszych...

wik699 | 2013-09-13

Bezapelacyjnie jeden z najlepszych przewodników wydanych przez Bezdroża! Napisany znakomitym, lekkim językiem, czyta się znakomicie. Opisy zabytków wystarczające, choć w niektórych miejscach mogłyby być lepsze. Wielki plus za podzielenie wędrówek po mieście na kilka tras, dzięki czemu zwiedzanie jest BARDZO wygodne (trasy są mądrze rozplanowane). Kolejny plus za sporo informacji o Węgrzech, ogólnie o historii Budapesztu, o narodzie i języku. Bardzo cenną częścią są "kapsuły" z ciekawostkami - są bardzo dobrze dobrane i rzeczywiście ciekawe, czego nie można powiedzieć o ciekawostkach w innych przewodnikach.Podsumowując, przewodnik godny polecenia!

Anita | 2015-04-23
Na półkach: Przeczytane, Mam/miałam, 2015