Czechy. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1

Wydawnictwo: Helion

Republikę Czeską warto zwiedzać przez cały rok. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że w lecie znacznie łatwiej znaleźć nocleg; można wtedy korzystać m.in. z sezonowej oferty akademików, pól namiotowych oraz ośrodków wczasowo-wypoczynkowych.Podczas wakacji zdecydowanie wydłużają się również godziny zwiedzania zabytków, a w okresie jesienno- zimowym niektóre placówki są zamknięte. Lato to przede wszystkim okres wielu festiwali i imprez kulturalnych oraz ludowych. Trzeba jednak pamiętać, że właśnie w tym czasie stolicę Czech oblegają tysiące turystów z całego świata. Tłumy ludzi, wyższe ceny oraz ogólny chaos powinny więc skłonić chętnych do odwiedzenia Pragi do wybrania innego terminu.Amatorom turystyki winnej proponujemy odkrywanie uroków Moraw Południowych wczesną jesienią. Czy dla miłośników wina może być coś piękniejszego od nabrzmiałych od słonecznej kąpieli winnych gron, winobrania, wspólnej popołudniowej biesiady w winnicy czy wiosek obchodzących doroczne święto tego szlachetnego trunku?Jeżeli zaś jesteśmy zapalonymi narciarzami, to oczywiście przekraczamy czeską granicę zimą. Warto się jednak dowiedzieć, kiedy tamtejsze szkoły planują wakacje zimowe, ponieważ wielu rodziców zabiera wtedy swoje dzieci na narty. Jeżeli nie lubimy wrzawy i zgiełku, powinniśmy również sprawdzić, czy w wybranym przez nas ośrodku narciarskim nie odbywa się akurat kurs jazdy na nartach dla szkół podstawowych czy średnich, tzw. lyžák.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion